Рейдери-ухилянти та напад на ЗМІ: як спроба узурпації ФБУ вплине на долю українського боксу?

За півтора місяця до старту літніх Олімпійських ігор у Парижі в українському боксі розгорівся гучний скандал.

Представники спортивної спільноти та правники заявляють про рейдерське захоплення профільної всеукраїнської федерації.

8 червня у Житомирі у місцевому концерт-холі відбулась так звана “позачергова конференція Федерації боксу України”, на якій новим президентом громадської організації нібито був обраний Олег Ільченко.

Натомість, юристи ФБУ наполягають: зібрання було нелегітимним, оскільки не мало кворуму.

Сам Ільченко, за даними ЗМІ, має зв’язки з криміналітетом та раніше був двічі судимим.

Тим не менш, 12 червня державний реєстратор Міністерства юстиції України офіційно зареєстрував його на посаді президента ФБУ, всупереч ухвалі Господарського суду Києва, який заборонив вчиняти такі дії.

Як узурпація влади у федерації позначиться на майбутньому українського боксу?: “Антикор” розбирався у деталях інциденту.

“Конференція” ФБУ у Житомирі: президента обирали “мертві душі”?.

“За підсумками Позачергової конференції ФБУ – Олег Ільченко був обраний на посаду президента Федерації боксу України.

Також, в рамках конференції було прийнято рішення скасувати повноваження експрезидента ФБУ Володимира Продивуса”, – таке повідомлення у суботу, 8 червня, з’явилося на сторінці Федерації боксу України у Facebook.

Водночас, у публікації не згадали про те, що суботнє зібрання у Житомирі не було правочинним: його скликав неуповноважений так званий “виконком” ФБУ.

Крім того, своїх делегатів на “конференцію” відправили лише 15 регіональних осередків Федерації боксу із 30-ти, тоді як статут організації вимагає присутності представників щонайменше двох третин обласних федерацій.

Проігнорували захід найавторитетніші боксерські федерації України: Дніпропетровська, Вінницька, Львівська, Миколаївська та інші.

Не були присутні ні представники Міністерства молоді та спорту, ні Національного олімпійського комітету.

“З тих 15-ти, які, умовно кажучи, були, п’ять осередків за останні 10 років не підготували жодного спортсмена, в них немає жодного тренера, жодного судді з боксу.

Це просто федерації, які існують на папері.

Є людина з печаткою і це називається федерацією.

Це федерації окупованих Криму, Севастополя, Шахтарська, федерація з Нікополя, а також федерація з міста Хмельницького, яка фактично дублює Хмельницьку обласну федерацію.

Оці 5 федерацій голосують на рівні з Львівською федерацією, наприклад, яка своїм коштом утримує бокс у Львівській області.

З Київською, іншими федераціями, які вкладають свої гроші в підготовку спортсменів”, – пояснює адвокат Федерації боксу України Ілля Скоропашкін.

Результати голосування досі не були оприлюднені.

Не виключено, що підписи окремих делегатів могли підробити – кажуть у ФБУ.

Тим часом, із заявою про фальшування виборів президента виступила Львівська обласна федерація боксу.

“Владу в українському боксі хочуть узурпувати люди, недотичні до цього виду спорту, керуючись тільки своїми інтересами та амбіціями”, – йдеться у ком’юніке.

Серед тих, хто публічно засудив Житомирський “путч” – і відомий український боксер, призер чемпіонату світу з боксу Сергій Городнічов.

“Організатори заходу тупо сфальсифікували документи конференції, адже жоден з них юридичної сили не має.

Як на мене, все це сміливо можна назвати черговою спробою рейдернути і знищити ФБУ”, – написав спортсмен у Facebook.

На боці рейдерів – партієць Шарія і… Мін’юст.

Скандальності нелегітимній “конференції” 8 червня додала і закритість заходу.

На нього не була допущена преса, відеотрансляція також не велась, натомість – журналіста Андрія Гайдая, який намагався поставити “кандидатам” незручні запитання, брутально виштовхав із приміщення колишній соратник проросійського блогера Шарія Геннадій Ніколайчук.

Відео інциденту показали у резонансному репортажі 24 каналу.

“Федерація боксу України 8 червня точно була не про спорт.

Вести за собою мають лідери, а не самозванці, що нападають на журналістів, бояться камер та розставляють спортсменів на вході, які виконують роль охорони “керівництва” ФБУ від незручних запитань”, – написав Андрій Гайдай у своєму Facebook.

Тим часом, Київська міська організація Федерації боксу України звернулась до суду з вимогою визнати збори недійсними.

11 червня Господарський суд Києва ухвалив рішення про забезпечення позову: заборонив будь-яким особам, що мають доступ до державних реєстрів, вносити зміни стосовно ФБУ, зокрема – коригувати дані щодо керівника громадської організації.

Ухвала набрала законної сили негайно, того ж дня про судову заборону було поінформоване Міністерство юстиції.

Вранці 12 червня адвокати Федерації боксу привезли до Мін’юсту оригінал ухвали, натомість дізналися, що управління реєстрації громадських формувань міністерства у терміновому порядку внесло у реєстр Олега Ільченка як “президента ФБУ”.

Такі дії з боку службовців – безпрецедентні, – наголошують правники.

У Федерації боксу підозрюють, що рейдери мають спільників у високих кабінетах міністерства.

Втім, сподіваються, що у справі розберуться правоохоронні органи.

“Так, щоб подати в один день документи щодо громадської організації і в один момент їх зареєстрували, ще й за наявності об’єктивних заперечень, рішення суду… Я вам скажу, що навіть одне якесь слово змінити в статуті громадської організації займає тут місяці”, – не приховує подиву адвокат Ілля Скоропашкін.

“Коли реєстратор робить такі дії, явно порушуючи закон, можна припустити, що хтось дає впевненість цим людям, що їм нічого за це не буде.

Водночас, я впевнений, що міністр (юстиції, – Авт.) про це навіть не знає.

Дуже сподіваюсь, що за рахунок розголосу ми зможемо довести до його відома ці кричущі правові порушення”, – додав президент Київської федерації боксу Олександр Негода.

Ухилянти на чолі українського боксу.

Натомість, за даними ЗМІ, новоспечений спортивний функціонер мав проблеми із законом.

Так, у держреєстрах Ільченко фігурує як неплатник виконавчих зборів і штрафів за порушення правил дорожнього руху.

Крім того, журналісти стверджують, що у 2004 році чоловік був засуджений за підроблення документів і шахрайство в особливо великих розмірах, а у 2009-му – за розтрату майна та перевищення повноважень працівником правоохоронного органу.

У 2022 році Олег Ільченко фігурував у кримінальному провадженні за фактом організації незаконного схрону зі зброєю у столичному готелі “Хрещатик”.

В умовах дії в Україні воєнного стану та загальної мобілізації 46-річний Олег Ільченко та його заступник – так званий “віцепрезидент ФБУ” 43-річний Олександр Манчак – не перебувають на військовому обліку.

Про це нам стало відомо із депутатського звернення народного депутата Максима Пашковського до голови Служби безпеки України Василя Малюка.

Згідно з даними, отриманими Пашковським, Ільченко та Манчак одночасно отримали “білі квитки” у Білгород-Дністровському РТЦК і СП Одеської області: 20 січня 2023 року були виключені з військового обліку за результатами військово-лікарської комісії.

При цьому, Олег Ільченко фактично проживає у Житомирській області, а його компаньйон Манчак – у Харкові.

Звернення народного депутата Максима Пашковського до голови СБУ Василя Малюка стосовно можливого “ухилянтства” Олега Ільченка та Олександра Манчака.

Аматорський бокс: третій рік системної кризи.

За останні роки Федерація боксу України переживає вже другу спробу рейдерського захоплення.

Так, 22 лютого 2022 року, за два дні до початку повномасштабної агресії РФ, так само за відсутності кворуму була проведена “позачергова конференція” ФБУ, на якій “президентом” був обраний Кирило Шевченко.

Це при тому, що в грудні 2021-го керівником Федерації переобрали Володимира Продивуса, з іменем якого пов’язані найбільші успіхи українського аматорського боксу ери після братів Кличків: тріумф на Олімпіаді-2012 у Лондоні, створення команди “Українські Отамани”.

У квітні цього року апеляційний суд остаточно визнав “перевибори” недійсними, а у травні державний реєстратор на виконання судового рішення офіційно відновив Продивуса у реєстрі як президента ФБУ.

Спортивні оглядачі відзначають системну кризу, в якій опинився український аматорський бокс після “перевороту” 2022 року.

Зокрема, показовим є провал українців на кваліфікаційному турнірі до цьогорічної Олімпіади у Парижі: лише троє спортсменів завоювали право взяти участь у змаганнях.

Це – найгірший результат за всі роки незалежності.

“Слава Богу, у нас з’явилося ще дві ліцензії.

Загалом у нас їх три, але всі чоловічі і жодної жіночої, а це – найбільш провальний результат за весь час незалежності нашої країни.

Це – результат роботи людей, які сьогодні намагаються тримати в руках керівництво Федерацією боксу України”, – зазначає президент Київського міського осередку ФБУ Олександр Негода.

Ситуація з незаконним двовладдям в українському боксі не має розв’язання у найближчій перспективі – скаржаться у ФБУ.

Там готують судові позови, але більше сподіваються на активну позицію спортивної спільноти.

Тим часом, до старту літніх Олімпійських ігор у Парижі залишається півтора місяця.

“Щодо подальших дій керівництво буде приймати рішення, як нам діяти далі, – зауважує адвокат Ілля Скоропашкін.

– Або знову судові процеси, але це буде довго, і, як показує час, не дуже ефективно.

Або ж боксерська спільнота має вирішувати, як бути з тим, що цю особу включили в реєстр як керівника.

Це не означає, що він буде керувати, якщо громада буде проти нього.

Більшість федерацій вже висловилась публічно: “ми не можемо і не хочемо знову переживати якісь рейдерські захоплення, конфлікти, судові справи.

Просто дайте нам можливість займатися розвитком боксу”.

Автор: Анастасія Яковенко.

Поділитися сюжетом

Останні новини

Внутрішня безпека СБУ має перевірити генерала Носача, – Тука

Верховна Рада ухвалила закон: які нововведення готуються в армії

"Нафтогаз" попередив українців про опалення: відомо, що потрібно зробити перед включенням тепла в оселі

​Онук та дід з Одеси налагодили міжнародний наркотрафік у дитячих іграшках

Кличко: Столиця підготувала до зими 550 одиниць снігоприбиральної техніки та зробила запаси солі і піску

У РНБО відреагували на фейк z-пропаганди про масовані ракетні удари

За "уламками" по НПЗ у Саратові стоїть Головне управління розвідки

Відпочинь від Dota 2, адже студія Blizzard готується до анонсу ремастера Warcraft II

Масована нічна атака по Одесі: є жертви та поранені, моторошні кадри

Як можуть змінитися комунальні платіжки у 2025 році

"Укрзалізниця" оскандалилась через російську мову

Переломний момент: Генсек НАТО розповів, чому війська КНДР у Європі змінюють правила гри

Донька Маска через перемогу Трампа ухвалила важливе життєве рішення

Мільйонні борги спонукають до підвищення тарифів: вода з крана може стати дорогим задоволенням

Фіксував розміщення військових об'єктів: ТЦКшник зливав росіянам позиції ЗСУ