Олексій Каспрук
Народився 6 грудня 1977 року в Чернівцях.
Сторінка у Facebook
Освіта
1991-1996 рр. – навчався в Чернівецькому індустріальному технікумі.
1996-2002 рр. – навчався в Чернівецькому торговельно-економічному інституті КНТЕУ за спеціальністю "Економіка підприємства", закінчив виш з відзнакою.
Вивчав інформаційний менеджмент в Ньюпортській бізнес-академії за програмою уряду Нідерландів.
Кар’ра та бізнес
1996–2000 рр. – інженер, а згодом - економіст на Чернівецькому хімічному заводі.
З 1999 р. – активно бере участь в громадській діяльності, займаючись питаннями місцевого соціально-економічного розвитку.
2000-2001 рр. – очолює науково-технічну компанію "Юніком".
2000–2005 рр. – очолює низку підприємств, що працюють у галузі високих технологій, займається викладацькою діяльністю.
З 2005 р. – був радником, консультантом Чернівецького міського голови Миколи Федорука з економічних питань.
2006–2011 рр. – очолює комунальне підприємство "Містобуд", яке стало лауреатом у номінації "Найкраще будівельне підприємство року в м. Чернівці".
У минулому Каспруку належало ТОВ "КМ Трейд" – компанія, що торгувала комп'ютерами. Сьогодні фірма належить Сергію Левенцю.
Також меру міста Чернівців належала фірма "Ай Ті Груп". Згодом він переписав свою частку на дружину Антоніну. Компанія займається комп'ютерним програмуванням.
Олексій Каспрук - співзасновник чернівецької обласної організації "Техноспорт" та ГО "Спільними зусиллями захистимо Чернівці".
Сім’я
Мати — Ольга Яківна Каспрук багато років викладала в Чернівецькому торговельно-економічному інституті, де навчався сам Каспрук, спеціаліст з економічної географії, міжнародної економіки. Померла 2008 року.
Батько — колишній мер Чернівців Каспрук Павло Михайлович. Обіймав посаду голови виконавчого комітету Чернівецької міської ради з 1985 по 1991 рр. Помер в 1991 році. Його досі з вдячністю згадують чернівчани, як справжнього господаря міста, чесну і принципову людину.
Дружина Антоніна Каспрук викладає в Чернівецькому торговельно-економічному інституті, виховують сина Богдана, якому 12 років.
Брат – Каспрук Олександр Павлович, за останніми даними проживав в Одесі та в Чернівцях.
Політичний бекграунд
2002-2006 рр. – Олексій Каспрук балотувався до Чернівецької міської ради від Партії промисловців і підприємців України, але обидві спроби були невдалими. Голова обласної організації Українського союзу промисловців і підприємців
2007-2012 рр. – помічник народного депутата, голови УСПП Анатолія Кінаха.
2010 р. – обраний депутатом Чернівецької міської ради. Голова фракції партії "Фронт змін". Помічник народного депутата Арсенія Яценюка.
До 2012 року був радником тодішнього голови Чернівецької ОДА Михайла Папієва.
2012 р. – обраний головою обласної організації партії "Фронт змін".
2014 р. – помічник на громадських засадах народного депутата України від Блока Юлії Тимошенко, екс-мера Чернівців Миколи Федорука.
З 28 травня 2014 р. – міський голова Чернівців.
26 жовтня 2014 р. – обраний депутатом ВРУ від партії "Народний фронт", від мандата народного депутата відмовився.
2015 р. - переобраний Чернівецьким міським головою на другий термін.
2018 р. – Чернівецька міська рада на черговій сесії за результатами таємного голосування прийняла рішення про дострокове припинення повноважень мера Чернівців. Каспрук оскаржує рішення про свою відставку у суді.
2019 р. – Чернівецький окружний адміністративний суд відновив на посаді мера Чернівців Олексія Каспрука.
Належить до групи Яценюка-Бурбака в Чернівцях. Раніше це була персональна група Яценюка, тобто люди, які разом із ним вчились у школі, потім в університеті, починали бізнес, робили кар’єру. Сам Каспрук позиціонує себе як незалежного політика.
2020 р. - на виборах міського голови навіть не пройшов у другий тур.
Декларація
Як і більшість українських чиновників, Олексій Каспрук, за даними декларації, практично немає майна.
З майна, зазначеного в декларації є лише квартира площею 81 кв м, і та записана на дружину. Антоніні Каспрук належать також колективні права у КП "Ай ТІ Груп" вартістю 20 тис грн і банківський вклад - 3 тис євро.
2020 р. – Каспрук отримав компенсацію середнього заробітку за рішенням суду в сумі майже 265 тис грн за вимушений період відсторонення від роботи.
За січень-березень 2020 року міський голова Чернівців Олексій Каспрук загалом отримав 479 тис грн. Сюди увійшла зарплата мера разом з преміями, надбавками та матеріальною допомогою, а також компенсація середньої заробітної плати згідно рішення суду. Про це стало відомо з відповіді на інформаційний запит журналістів "Чернівецького променю".
Міський голова за три місяці 2020 року отримав 214,5 тис грн зарплати, що в середньому становить 71,5 тис грн в місяць. Окрім окладу 42 тис грн, Олексій Каспрук отримав 80 тис грн премії, 50 тис грн матеріальної допомоги, 39 тис грн надбавки, а також 1 555 грн відпускних.
Скандали
За шість років мерства Олексій Каспрук був фігурантом чималої кількості різноманітних скандалів містечкового масштабу. Більшість з них були пов’язані з державними закупівлями, комунальними проблемами або війною інтересів кланів Бурбака-Яценюка та олігарха Дмитра Фірташа.
Через конфлікт між групами інтересів, який триває роками, нинішній склад міської ради на чолі з міським головою не приймав важливих рішень, що стосуються життєдіяльності міста.
2014 р. – один із найдавніших скандалів у чернівецькій мерії - неякісні бронежилети, на купівлю яких міськрада під керівництвом мера Каспрука витратила 350 тис. грн. зі свого бюджету.
Ремонт вулиці Богдана Хмельницького (одна з великих вулиць в історичному центрі міста) у Чернівцях тривав кілька років і завершився у жовтні 2019-го року.
Фірма, що мала ремонтувати цю вулицю, звинувачувала мерію у вимаганні відкатів та корупції. Мер Каспрук з приводу ситуації заявив, що комунальники міста власноруч усуватимуть недоліки, а міськрада судитиметься з попереднім підрядником щодо відшкодування завданих збитків. У результаті, підрядники змінювалися кілька разів.
2019 р. – Чернівці охопив сміттєвий колапс. Тоді з міста майже тиждень не вивозили відходи, бо комунальники не могли дістатися до сміттєзвалища, розташованого в селі Чорнівка під Чернівцями. Мешканці Чорнівки перегородили дорогу і не пропускали сміттєвози.
Причина колапсу – Чорнівку не захотіли приєднувати до Чернівецької громади. Зрештою крапку в історії поставила Чернівецька ОДА, укотре переглянувши перспективний план розвитку, а місто перед новим роком екстрено прибрали.
У сфері корупції та державних закупівель "найсвіжішим" є скандал із закупівлями неякісного масла для чернівецьких дитячих садочків.
2019 р. – СБУ надіслала лист Каспруку і Мартинюку про те, що була проведена експертиза, яка виявила, що "Івано-Франківський молокозавод" має певні проблеми з якістю продуктів, яку постачає в чернівецькі садочки, а їх продукція може зашкодити здоров’ю дітей.
Та незважаючи на застереження, Сергій Мартинюк підписує договір з Івано-Франківським виробником. Про додаткову перевірку тоді ніхто навіть і не згадав.
23 січня 2019 р. – на телеканалі 1+1 вийшов сюжет, в якому, посилаючись на іншу експертизу Держпродспоживслужби, з’ясувалось, що вершкове масло Івано-Франківського заводу не відповідає нормам ДСТУ.
24 січня 2019 р. – у зв’язку з постачанням у чернівецькі садочки неякісних молочних продуктів та підписання з недобросовісним виробником нового договору на 2020 рік, прокуратура порушує кримінальну справу за зловживання владою.