Ольга Савченко
Народний депутат України 9-го скликання. Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України. Заступник голови депутатської фракції "Слуга народу"
Народилася 7 червня 1989 року в с. Гора, Бориспільського району Київської області
Профіль у Facebook
Освіта
Закінчила факультет фінансового права Київського національного торговельно-економічного університету (спеціальність "Облік та аудит") та юридичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка (спеціальність "Правознавство").
Кар’єра і бізнес
2007 р. – працювала в науково-виробничій організації "Ірком-Ект".
Ольга Савченко - юрист у галузі міжнародного та фінансового права. Займалася веденням процесів в міжнародних арбітражах, супроводом іноземних інвестицій в Україні.
Савченко брала участь у кримінальних процесах із захисту прав політичних в'язнів, справах з екстрадиції осіб, які піддалися кримінальному переслідуванню з політичних мотивів, справах українців у Європейському суді з прав людини.
Політичний бекграунд
2012 р. - довірена особа кандидата у народні депутати по 221 округу (м.Київ) Ігоря Фоміна.
2019 р. - довірена особа кандидата на пост президента України Володимира Зеленського. Кандидат у народні депутати від партії "Слуга народу" на парламентських виборах, № 66 у списку.
2020 р. – Голова Полтавської обласної організації партії "Слуга народу".
Сім`я
Про особисте життя Ольги Савченко інформації вкрай мало. Відомо лише, що у депутатки є неповнолітня дочка – Аліна.
Декларація
Згідно із декларацією про доходи у 2019 році, Ольга Савченко орендує квартиру у Києві, площею 81,4 м². Також в декларацію внесено будинок у с. Гора Бориспільського району площею 107,3 м², який ймовірно належить її матері.
Декларант володіє автомобілем Toyota CH-R (2018 р.в.) та торговою маркою "Muro Grandi".
Дохід від підприємницької діяльності у 2019 році склав 12,9 млн грн. Заробітна плата у парламенті – 158 тис. грн. Ще 20,2 тис. грн вона отримала як допомогу на навчання від "Слуги народу", а 9,4 тисячі грн – як допомогу від органів соціального забезпечення.
Ольга Савченко задекларувала готівкою: 750 тис. грин, $320 тис. та 100 тис. євро. Окрім цього вона зберігає на різних банківських рахунках близько 13,6 млн грн.
Скандали
За неофіційною інформацією, до свого призначення Ольга Савченко вже входила у курс партійних справ на Полтавщині. Зокрема, вона проводила співбесіди із можливими кандидатами в депутати Полтавської обласної ради. Хоча очікувалося, що керівником Полтавського обласного осередку "Слуги народу" оберуть "кварталівця" Юзика - Юрія Корявченкова, однак на регіональній партійній конференції вирішили інакше.
У Юрія Корявченкова є брат Сергій Корявченков - керівник ПрАТ "Рижевський гранітний кар'єр" (РГК), розташованого в Горішніх Плавнях. Інтереси РГК в судах представляв Фелікс Урін - кременчуцький адвокат, маловідомий широкому загалу до парламентських виборів 2019 року. На цих виборах Урін став раптом кандидатом в народні депутати по Кременчуцькому округу від президентської партії "Слуга народу". ЗМІ тоді дотримувалися версії, що в кандидати від "Слуги народу" Урін потрапив завдяки протекції Сергія Корявченкова - двоюрідного брата Юзика. Якби Полтавську обласну парторганізацію "Слуги народу" офіційно очолив Юрій Корявченков, у ЗМІ були б підстави на місцевих виборах в Кременчуці очікувати другого пришестя Фелікса Уріна - наприклад, в якості кандидата в мери від партії "Слуга народу". Але Полтавську обласну парторганізацію очолила Ольга Савченко. А Юзик, відповідно до прес-релізу партії, очолив парторганізацію ПП "Слуга народу" в місті Кривий Ріг. Сам же Фелікс Урін зі своїм політичним майбутнім поки не визначився.
25 квітня 2020 року Ольга Савченко у розпал фінансової кризи через коронавірус прийшла до парламенту с сумочкою Versace з останньої колекції. За інформацією столичних журналістів, такий аксесуар зі знижками коштує не менше 30 тис. грн.