Усі досьє
Віктор Бондар

Віктор Бондар

Народний депутат України 7-го, 8-го та 9-го скликань.  Народився 5 листопада 1975 року у Ленінграді СРСР (тепер – Санкт-Петербург). Громадянин України, проживає в смт. Гостомель, що знаходиться у Київській області.

Сторінка депутата на сайті Верховної Ради.

Профіль у Facebook.

Профіль у Іnstagram.

Профіль у Wikipedia.

Освіта

1992 р. – закінчив Київське Суворівське військове училище.

1997 р. – закінчив юридичну академію України ім. Ярослава Мудрого за фахом правознавство, кваліфікація — юрист.

2004 р. – закінчив Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут" за спеціальністю "Інформаційні управляючі системи та технології", кваліфікація — аналітик комп'ютерних систем.

Кандидат юридичних наук - науковий ступінь у галузі юридичних наук.


Кар’єра

1996 - 1997 рр. - юридичний радник Фінансово-промислової групи "Сігма”.

1997 - 1999 рр. - заступник директора Європейського фонду розвитку.

1999 - 2000 рр. - голова правління ВАТ "Донецький м’ясокомбінат”.


Політична бекграунд

2000 - 2005 рр. – Департамент внутрішньої політики - керівник центру інформаційних ресурсів. Департамент зв'язків з Верховною Радою України - заступник директора. Секретаріат Кабінету Міністрів України - начальник управління стратегії розвитку інформаційних ресурсів і технологій.

2005 - 2006 рр. – виконуючий обов'язки першого заступника Міністра транспорту та зв'язку України, Міністр транспорту та зв'язку.

2006-2007 рр. – заступник голови Секретаріату президента України.

2007-2010 рр. – очільник Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

2010-2012 рр. – заступник голови Державної митної служби України.

2012-2014 рр. – народний депутат України 7-го скликання (балотувався в окрузі №191 Хмельницької області в якості безпартійного самовисуванця).

З листопада 2014 р. – народний депутат України 8-го скликання. Самовисуванець по округу №191.

З 5 червня 2015 р. – голова політичної партії "Відродження".

5 вересня 2017 р. – був обраний головою депутатської групи "Відродження", після того як Віталій Хомутиннік вирішив покинути пост керівника групи.

7 червня 2019 р. – заявив про вихід з партії "Відродження" і складання повноважень голови.

21 липня 2019 р. – обраний до Верховної Ради України 9-го скликання по мажоритарному округу №191 (Хмельницька область).

29 серпня 2019 р. – обраний співголовою депутатської групи "За майбутнє”.

Сім'я

Розлучений. Виховує трьох синів і одну дочку: Микиту, Кирила, Максима і Дарину.

Декларація

Бондар за 2019 рік отримав 402,4 тис грн зарплати, 422,6 тис грн коштів на виконання депутатських повноважень, 3,4 тис. грн відсотків. Згідно з останньою декларацією, на банківських рахунках депутат зберігає 56,9 тис грн, а готівкою – 34,8 тис грн, $1 млн 157 тис, 195 тис євро.

Також у власності нардепа було дві земельні ділянки (Київська та Хмельницька область), житловий будинок у Київській області та дві квартири (Київ та Одеса). Свого автомобіля в Бондаря не було.

Згідно з декларацією Бондар власник колекції дорогоцінних ікон (17 штук), 14 творів мистецтва (колекції ікон по кілька екземплярів) і 4 антикварних виробів (бронзовий камінний годинник першої половини XIX століття, підлоговий годинник з Амстердама, нідерландський настільний годинник із червоного дерева, нідерландський настінний годинник Zaanse Hangklok).

Крім того, у власності Бондаря 7 наручних годинників Breguet, наручний годинник Ulysse Nardin і Vacheron Constantin, три ювелірних вироби (запонки).

Із корпоративних прав та юридичних осіб нардеп вказав ТОВ "Будінфорум".

Скандали

24 грудня 2010 року Бондаря заарештували за звинуваченням у пособництві умисного знищення незавершеного будівництва автовокзалу "Теремки" у Києві у 2006 році. Через 4 дні його звільнили під підписку про невиїзд.

2011 р. – справу проти Бондаря закрили за відсутністю складу злочину.

2012 р. – увійшов до складу фракції "Партії регіонів”.

16 січня 2014 року – голосував за так звані "диктаторські закони”, які суттєво обмежували права громадян і свободу слова.

Заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов звинувачував Бондара у спробі нашкодити реформі публічних закупівель. Як повідомляють відкриті джерела, будучи народним обранцем, він займався бізнесом, що заборонено законом.

Обіцянку, пов'язану із землею, Бондар провалив. У своїй програмі він обіцяв обмежити термін оренди землі до 25 років. Але відповідний законопроєкт так і не ініціював.

Крім того, в передвиборчій програмі депутат обіцяв скоротити бюджет на утримання парламенту, президента, Кабінету міністрів і державних органів на 40%. З усіма цими обіцянками Бондар не впорався.

У своєму окрузі Бондар обіцяв відремонтувати бібліотеки, кінотеатри, побудувати фонтани й встановлювати спортивні майданчики. Нічого ще для виконання цих запевнень народний депутат не зробив.

2020 р. – став одним із ініціаторів подання до Конституційного Суду щодо відповідності Конституції низки положень антикорупційного законодавства. 28 жовтня КСУ оприлюднив скандальне рішення, згідно з яким скасовується відповідальність за недостовірне декларування та саме електронне декларування.

Відео-виступи політика на каналі Youtube.