Віталій Боговін
Народився 17 серпня 1969 року в смт. Куйбишеве (нині -Більмак) Запорізької області.
Профіль Віталія Боговіна у Facebook
Профиль Віталія Боговіна у LinkedIn
Профіль Віталія Боговіна у Instagram
Youtube канал Віталія Боговіна
Освіта
1984-988 рр. навчався в Ногайському радгосп-технікумі у Приморську за спеціальністю "Зоотехнік".
1988-1990 рр. – служив у армії, далі продовжив навчання.
1990-1995 рр. – навчався у Дніпропетровському аграрно-економічному університеті.
Кар’єра та бізнес
1991 р. – працював бригадиром тракторної бригади в колгоспі "Україна" Куйбишевського району, далі там же протягом десяти років був заступником директора, шість років очолював агрофірму "Батьківщина" у сусідньому Пологівському районі.
2006 р. – засновав компанію "Бізон-тех", підприємство з дистрибуції насіння і добрив.
2009 р. – відкриває сільськогосподарське виробництво, створює агрохолдинг Landfort, який займається обробкою землі і виробництвом сільгосппродукції. Станом на 2019 рік в структуру цього агрохолдингу входить 7 підприємств в 3-х областях.
Того ж 2009-го із співзасновником Вадимом Коверніком купив агрофірму "Солодководне" в Запорізькій області з земельним банком на 3 тис. га, з часом площа виробництва займала 37 тис. га і складалась з 8 аграрних підприємств.
2012 р. – створив трейдингову компанію "Амбар Експорт".
2014 р. – створив компанію "Океан Інвест" для виробництва засобів захисту рослин.
2016 р. – Боговін об'єднав всі свої активи в ЦК BKW. Загальна площа земель, які обробляє ЦК BKW досягає 38 тисяч га і має зерносховища об'ємом 112,9 тисяч кв. м. В компанію входять 16 юридичних осіб і понад 1800 робітників.
Політичний бекграунд
У політичних колах Боговіна називають ноунеймом через відсутність солідної політичної біографії і досвіду роботи на державній службі.
Він додав, що в нього є стратегія розвитку Запорізької області, яка полягає у вирішенні проблем з дорогами, покращення екології та якості питної води в регіоні.
У червні 2019 року Боговін брав участь у позачергових виборах до Верховної Ради 9 скликання. Балотувався по 78 одномандатному округу – там, де розташовані його підприємства. Висувався від партії "Слуга народу". Програв представникові "ОПЗЖ" Олександру Пономарьову.
15 грудня 2020 року Боговін підтвердив своє обрання головою обласної ради і склав обов'язки голови ОДА.
Сім’я
Цивільна дружина - Чеснок Людмила Миколаївна, зареєстрована як фізична особа-підприємець, що займається комп`ютерним програмуванням.
Діти - донька Анастасія (1991 р.н.), проживає окремо від батьків. Сини Михайло (2014 р.н.) і Назар (2016 р.н.).
Декларація
Згідно із декларацією, опублікованою 21 травня 2020 року, сім’я Віталія Боговіна є дуже заможною, статки оцінються десятками мільйонів гривень. Усім майном голова ОДА володіє однойменно.
Віталій Боговін має чотири земельні ділянки площею 943, 50122, 1423000 та 1460 кв.м. остання з ділянок розташована в окупованому Криму в Ялті.
З нерухомості у Боговіна є три гаражі в Києві, три квартири – у Запоріжжі, Пологах та Києві, а в селищі Сонячне - будинок площею 312,8 м. кв. Ще один будинок Боговіна зареєстрований у Греції.
Також у сім’ї Віталія Боговіна є об’єкт незавершеного будівництва – будинок в окупованій Ялті.
Віталій Боговін задекларував дорогий наручний швейцарський годинник вартістю майже 209 тис грн.
З рухомого майна у декларації два мотоцикли HONDA GL1800 та BMW R1200GS, а також водний транспортний засіб – Bayliner 320, вартістю понад півтора мільйона гривень.
У декларації Боговіна зазначені акції BKW GROUP, зареєстрованої у Нікосії (Кіпр), а також корпоративні права на понад десяток різноманітних агрофірм.
Зарплата Боговіна-підприємця за минулий рік склала 600,5 тис грн, ще 256,7 тис грн він отримав від продажу вантажівки NAVARA 2.5D, 335,3 тисячі – від здачі майна в оренду, 142,4 тисячі – від надання послуг охорони та 1 млн 276 тисяч грн – поворотна фінансова допомога від двох агрофірм.
Готівкою задекларовані 278 тисяч євро, на рахунках – ще 8,7 тисяч євро та понад 12 тис грн.
Боговін має також кредит в "Альфа-банку" на суму 654,1 тис грн.
Скандали
Компанії Віталія Боговіна брали участь у схемі ухилення від сплати податків на загальну суму майже 70 млн грн. Про це свідчать судові матеріали справи, яку з 2018 року розглядає Голосіївський суд Києва. Слідчі поліції і фіскальної служби встановили, що дві компанії, що входять в цей агрохолдинг, фігурують в сумнівному податковому кредитуванні.
Ця фінансова афера дозволила учасникам "схеми” всього за 1,5 року привласнити близько 70 мільйонів гривень.
На думку слідства, головний фігурант справи – ТОВ "САТЕЛІТ”. Ця компанія зареєстрована на кіпрський офшор "АГРОТРЕНД ЛІМІТЕД”. Два одержувача вигоди: КОФКО (КНР) і маріупольський аграрій Володимир Коцюба.
Як зазначено в держреєстрі, акції підприємства розміщені на Сінгапурській фондовій біржі, а тому встановити кінцевого бенефіціара неможливо.
Серед трьох підписантів ТОВ "САТЕЛІТ” вказаний генеральний директор "COFCO Agri Ukraine” Володимир Осадчук.
У період з 01.01.2016 за 31.05.2017 під час операцій з такими компаніями, як ФГ "Агро-Луч”, ТОВ "ТБ Агрофудекспорт”, ТОВ "Алонис Агро”, ТОВ "Придонецкое” посадові особи ТОВ "Сателіт” отримали право власності на бюджетні кошти у розмірі 67, 7 млн грн. у вигляді відшкодування з бюджету ПДВ, чим завдали збитків державі в особливо великих розмірах.
Дві із зазначених компаній, "Алонис Агро" і "Придонецкое", належать Віталію Боговіну і його бізнес-партнеру Вадиму Ковернику.
Також у ЗМІ з`явилася інформація, що Віталію Боговіну майже 2 млн грн заборгував нардеп від "Слуги народу" Євген Шевченко.
Фірма Шевченка "Агросталь" заборгувала велику суму коштів, через що перебуває на стадії ліквідації.
Серед тих, кому винна фірма, є ПП "Бізон-ТЕХ 2006", яка належить Віталію Боговіну. Сума боргу складає 1,9 млн грн, повідомляє Запорізький центр розслідувань.
У рейтингу RegioNews голів ОДА, призначених Зеленським від початку його президентської каденції, Віталій Боговін отримав 6 балів з 25 можливих і зайняв 36 місце серед 47 учасників.