Усі досьє
Володимир Горковенко

Володимир Горковенко

Володимир Валентинович Горковенко – постать, чия біографія тісно переплетена з українською політикою та медіа-сферою. Це досвідчений журналіст, який пройшов шлях від репортера волинської телерадіокомпанії до керівника департаменту в Адміністрації Президента України. Його ім'я стало відомим широкому загалу не лише завдяки успішній кар'єрі, а й завдяки гучному судовому процесу, в якому він відстояв своє право на посаду в Нацраді з питань телебачення і радіомовлення. Горковенко – яскравий приклад людини, яка вміє відстоювати свою позицію та досягати поставлених цілей, навіть перед обличчям потужного політичного тиску. Його діяльність залишила помітний слід в українській політиці та медіа-ландшафті. Серед його головних досягнень – успішна кар'єра журналіста на провідних телеканалах, робота в Адміністрації Президента, перемога в судовому процесі проти Указу Президента Зеленського та обрання депутатом Київської обласної ради.

Дитинство, юність та близьке оточення

Володимир Горковенко народився 24 листопада 1975 року в селі Красноволя Маневицького району Волинської області, Україна. На жаль, детальна інформація про батьків Володимира, їхні професії та вплив на формування його особистості відсутня в наданих даних. Те саме стосується інформації про братів, сестер та інших близьких родичів. Однак, можна припустити, що сільське життя та, ймовірно, не найзабезпеченіша сім'я, загартували характер майбутнього політика та журналіста, привили йому працьовитість та цілеспрямованість. З біографії відомо, що він отримав атестат зрілості в середній школі села Красноволя. Деталі щодо соціально-економічного статусу сім'ї та значущих подій дитинства та юності, що вплинули на формування його особистості, відсутні в наданій інформації.

Професійні досягнення

Ще будучи студентом, Володимир Горковенко розпочав свою кар'єру на телебаченні. У 1994 році він працював репортером на волинській телерадіокомпанії "Аверс", отримуючи безцінний досвід роботи в польових умовах та опановуючи ази журналістики. Вже через рік він перейшов до програми "Вікна" (ММЦ "Інтерньюз"), де вдосконалював свої навички та розширював професійний кругозір. У 1997 році Володимир обіймав посаду редактора відділу інформаційного мовлення, репортера та спеціального кореспондента ТІА "Вікна". У період з 2010 по 2013 рік він співпрацював з виданням "Українська правда", публікуючи статті на актуальні теми. Його кар'єра розвивалася стрімко: він працював журналістом на провідних телеканалах України, таких як "Інтер" (керівник відділу політики) та "ICTV" (журналіст програми "Факти"). З лютого по червень 2014 року він був співробітником ТРК "Україна". У 2014 році Горковенко перейшов на державну службу, пропрацювавши всю президентську каденцію Петра Порошенка в Адміністрації Президента України, спочатку завідувачем відділу, а потім керівником департаменту Головного департаменту інформаційної політики. Він досяг п'ятого рангу державного службовця. У травні 2019 року увійшов до складу Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, але був звільнений указом Президента Зеленського, який згодом був скасований Верховним Судом за позовом Горковенко. Інформація про нагороди та премії відсутня. Вплив Горковенко на розвиток індустрії та суспільства проявлявся в його роботі над формуванням інформаційної політики держави та його активній позиції у захисті свободи слова.

Освітні етапи та досягнення

Шкільну освіту Володимир Горковенко отримав у середній школі села Красноволя. Деталі щодо років навчання та академічних успіхів відсутні. У 1998 році він закінчив Інститут журналістики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, отримавши спеціальність журналіста. Через десять років, у 2008 році, він отримав другу вищу освіту в університеті економіки та права КРОК, ставши юристом. Інформація про наукові досягнення, додаткову освіту та вплив освіти на кар'єру відсутня.

Соціальний образ та висвітлення в медіа

Публічний образ Володимира Горковенко формувався поступово, починаючи з його роботи на телебаченні. Його ім'я стало більш впізнаваним після роботи в Адміністрації Президента Порошенка. На жаль, конкретні приклади інтерв'ю, публічних виступів та медійних проектів відсутні в наданій інформації. Однак, судовий процес з Президентом Зеленським значно підвищив його впізнаваність. У ЗМІ фігурував компромат від Олександра Дубінського, який звинувачував Горковенко у складанні списків "політичних експертів", які працювали на Порошенка. Вплив Горковенко на громадську думку та культуру складно оцінити без більш детальної інформації про його медійну діяльність.

Діяльність у сфері політики

Політичні погляди Володимира Горковенко можна визначити як проєвропейські та прозахідні, що підтверджується його членством у партії "Європейська Солідарність". Восени 2020 року він успішно балотувався до Київської обласної ради від цієї партії, отримавши 54,28% голосів виборців у Бориспільському районі. У Київській обласній раді VIII скликання він входить до фракції "Європейська Солідарність" та постійної комісії з питань екології. Детальна інформація про його законодавчі ініціативи та вплив на політичний ландшафт відсутня.

Ініціативи та значущі успіхи

У наданій інформації відсутні дані про творчі проекти Володимира Горковенко. Його значущі успіхи пов'язані з його професійною кар'єрою в журналістиці та політиці, а також з перемогою в суді проти Указу Президента Зеленського.

Особиста сфера

Володимир Горковенко одружений на Тетяні. У них двоє дітей: дочка та син. У 2019 році Тетяна займалася підприємницькою діяльністю. Інформація про захоплення, хобі, благодійну діяльність та стосунки з друзями та колегами відсутня.

Важливі моменти та етапи

Ключовими моментами в житті Володимира Горковенко є: початок кар'єри на телебаченні, робота в Адміністрації Президента Порошенка, вступ до Нацради з питань телебачення і радіомовлення, судовий процес з Президентом Зеленським та обрання депутатом Київської обласної ради. Інформація про подолання труднощів та криз, а також про поворотні точки в його житті відсутня.

Скандальні подробиці

Основний скандал, пов'язаний з ім'ям Володимира Горковенко, – це звинувачення Олександра Дубінського у складанні списків "політичних експертів", які працювали на Петра Порошенка. Вплив цієї інформації на його репутацію та громадське життя складно оцінити без додаткової інформації.