Багатомільйонні розкрадання на українській митниці: серед підозрюваних – депутат і чиновники
Спеціалізована антикорупційна прокуратура України (САП) та Національне антикорупційне бюро (НАБУ) виявили на Чернівецькій митниці великомасштабну корупційну схему, яка призвела до збитків для державного бюджету у розмірі 290 мільйонів гривень через уникнення сплати податків.
Про це повідомили у САП 16 квітня, не називаючи імен. Проте, за даними журналіста Олега Новікова, в справі багато відомих імен.
11 учасників злочинної групи, включно з колишнім керівником митниці та колишнім депутатом Чернівецької обласної ради, отримали підозри у злочинній діяльності. Серед них також двоє колишніх митних чиновників.
16 квітня САП повідомило про затримання одного зі співорганізаторів та чотирьох членів цієї групи, не розкриваючи їхні імена. За даними журналіста Олега Новікова, до справи можуть бути причетні бізнесмени Юрій Кушнір та Олександр Єремійчук, а також колишній начальник митниці Микола Салагор та інші чиновники.
За даними слідства, з 2017 по 2019 рік через митний пост "Вадул – Сірет" на кордоні з Румунією ввозилися товари на підставі підроблених документів.
Незаконно імпортовані високоліквідні товари, такі як одяг, взуття та аксесуари з Туреччини, реалізовувались на території України. Ці товари були масковані під менш цінні, такі як тканина чи цегла, для сплати занижених митних платежів.
Ці схеми діяли протягом тривалого часу і характеризувалися цинічним та зухвалим ставленням учасників до закону, особливо коли мова йшла про спроби журналістів розкрити цю діяльність. Зокрема, коли журналісти намагалися викрити злочинну діяльність, керівництво митниці організувало їх побиття.