Як у Києві при Хрущові виглядали басейни просто неба: цікаві фото 1950-60-х років
У 1950-х та 1960-х роках у Києві з'являються відкриті басейни, які не лише слугували місцем відпочинку та оздоровлення для мешканців міста, але й ставали символами нових соціальних ідеалів і елементом рекреації для населення.
Тому далі "Апостроф", посилаючись на матеріали "Спраги", покаже фотографії тогочасних відкритих басейнів столиці.
Читайте також: Зимові розваги киян: в мережі показали ковзанку на Дніпрі в 1914 році
На фото зафіксовано плавальний басейн на б. Шевченка біля будівлі, де тоді розташовувався Київський інженерно-будівельний інститут. Тепер ця його колишня частина належить до проспекту Перемоги, а корпус займає Міністерство освіти і науки України. Фото датується 1959 роком та було взято з фондів Музею історії міста Києва. Помітно, як в один з жарких, ймовірно літніх, днів всі діти з околиць зібрались для того, щоб освіжитись у прохолодній воді.
Ще одне фото відкритого дитячого басейну на подвір'ї житлового будинку № 47 по вулиці Уманській (Першотравневий масив, пiзнiше - Солом’янський). Фото авторства Миколи Федоровича Козловського датується 1960-им роком. Тут можна краще розгледіти саму архітектуру басейну. Їх розташування та дизайн відображали тогочасні архітектурні тенденції та естетичні уподобання.
Ще декілька кадрів – вже початку 1960-х років. Це той самий відкритий дитячий басейн на подвір'ї житлового будинку № 47 по вулиці Уманській (Першотравневий масив, пiзнiше - Солом’янський). Проте тут також можна помітити, як виглядав басейн без води. Адже відкриті басейни Києва, як і будь-які інші подібні споруди, потребували регулярного та ретельного догляду, що забезпечували безпеку, гігієну та комфорт відвідувачів.
Відкриті басейни безпосередньо контактують з навколишнім середовищем, що сприяло потраплянню в воду різного роду забруднень: пилу, листя, гілок, комах та інших сторонніх предметів.
Відкриття цих басейнів відбулося на тлі ширших соціальних змін, які включали зростання урбанізації, розвиток громадських просторів і покращення життєвого рівня громадян. Вони стали одними з перших кроків до того, щоб перетворити Київ на місто, де спорт та відпочинок на свіжому повітрі стали б доступними для всіх верств населення, відображаючи загальнорадянську ідеологію масовості спорту та активного способу життя.
Нагадаємо, раніше ми показували, як відпочивали та купались кияни на Дніпрі в початку 20 сторіччя.
- Вас також може зацікавити:
100 років тому: як виглядала трамвайна станція на Галицькій площі в Києві, архівне фото
Як виглядав київський Святошин в початку 20 сторіччя: цікаві фото
Ошатно вбрані українці і гамірна торгівля на вулицях: архівне фото Києва у 1911 році