Новий закон може позбавити пільговиків підтримки через борги за комуналку
Міністерство соцполітики запропонувало новий закон, який може позбавити пільг на оплату комунальних послуг, якщо люди мають борги. Тобто якщо людина, яка отримує пільги, не платить за світло, воду чи газ, пільги їй можуть просто перестати надавати.
Суть закону проста: потрібно щомісяця оплачувати комуналку, щоби продовжувати отримувати пільги. У поясненні йдеться, що держава витрачає величезні суми на субсидії та пільги – у 2024 році на це виділено понад 40 мільярдів гривень.
Але є проблема – багато пільговиків накопичують борги, які вже перевищили 732 мільйони гривень.
Щоб уникнути наслідків, авторам проєкту закону пропонують стежити за боргами та укладати договори з постачальниками комунальних послуг, щоби реструктурувати заборгованості.
Українці активно обговорюють новий законопроєкт про позбавлення пільг за комунальні борги та пропонують свої виправлення. Ось що кажуть:
Непрацюючі ліфти, штучні борги та рахунки за "повітря"
Багато хто стикається з ситуацією, коли комунальні послуги надаються не повністю, а борги зростають. Один із прикладів – ліфти. У будинках може не працювати один ліфт чи обидва, але комунальні служби все одно виставляють повну оплату. Один із мешканців Києва обурюється: "Ліфт "робочий", але за фактом він на поверхи не викликається. У результаті створюється штучний обов'язок!".
Освітлення, якого немає
Ще одна хвора тема – сушарки для рушників, які півмісяця холодні, але оплата приходить за цілий місяць. З прибиранням сходових кліток теж не все гладко: роботи начебто зроблено, але мешканці цих будинків акти не підписували і фактичного прибирання не бачили.
Проблема глибша, ніж здається
Люди впевнені, що законопроєкт слід доопрацювати, інакше він може серйозно підірвати довіру до влади. "Якщо закон не враховуватиме реальні проблеми, це не вирішить дефіцит бюджету, а лише погіршить відносини між людьми та владою."
Раніше ми писали про призначення субсидії на опалювальний період 2024-2025: що потрібно знати
Крім того, Знай.ua повідомляв, українці можуть відремонтувати зламану техніку всього за 50% вартості: як скористатися послугою