Привабливе місце для аферистів: фото і історія "будинку-обманки" в Києві
У минулому столітті в Києві прямо на кручі збудували незвичайний будинок на вулиці Трьохсвятительській, який своєю чудернацькою архітектурою приваблював усіляких аферистів.
Про це пише "Вечірній Київ".
Читайте також: Унікальні розписи залишилися лише на фото: як виглядав Успенський собор у Києві в день вибуху, фото
У центрі Києва, на вулиці Трьохсвятительській, 11 розташований дуже незвичайний будинок. Його називають будинок-обманка - у нього дві сторони - лицьова та виворітна. Як відомо, Київ, особливо його центральна частина, стоїть на пагорбах. Складний рельєф змушував проектувальників та архітекторів напружувати свій інтелект та застосовувати різні складні інженерні технології та новинки. Архітектура при цьому часто виходила дуже химерною. Такий унікальний будинок звели на вулиці Трьохсвятительській, 11.
Історія його починається на початку ХХ століття. У 1910 році цю складну, з урвищем, ділянку придбав Гаврило Позняков - комерсант і домовласник, який вирішив збудувати тут прибутковий будинок (готель). Оскільки місце не зовсім зручне для будівництва, купив землю він дуже дешево. Дав завдання інженеру Вадиму Катериничу, і той дуже швидко знайшов вихід, придумавши, як збудувати будинок. До 1912 р. він був зведений і почав швидко приносити прибуток.
Якщо стати біля парадного входу - з боку Трьохсвятительської, то не побачите нічого незвичайного, настільки типова і звичайна будівля початку 20-го століття.
А от якщо вдасться увійти до парадного, то тут уже все незвичайно. Оскільки сходи будуть йти як вгору, так і вниз. Якщо зійти вниз і вийти в затишний внутрішній дворик, то з подивом можна побачити, що будиночок став більшим. Як це? Все просто. З вулиці будинок заввишки 3 поверхи, з двору цілих - 5.
Розповідають, що у 80-ті роки хитрі фарцівники використовували будинок-обманку для своїх афер. Вони підводили довірливу людину до одного входу, брали гроші, обіцяючи скоро винести "дефіцит", і благополучно виходили з іншого входу. Саме та обставина, що різновисотність видно лише з боку, допомагало їм дурити людей.
Раніше "Апостроф" розповідав, як виглядала Володимирська вулиця на початку XX століття.
- Вас також може зацікавити:
Парадна брама стародавнього Києва: як виглядали Золоті ворота в 19 і 20 століттях
Не впізнати: як виглядав Андріївський узвіз у Києві у 1860-х роках, фото
Виникла з Іванівського шляху: архівні фото та вулиці Інститутської в Києві