У Києві працівник університету допомагав ухилянтам
Київська міська прокуратура викрила схему, за якою військовозобов’язані за грошову винагороду могли стати студентами, щоб отримати відстрочку від мобілізації. Підозрюваним, серед яких син та батько-працівник університету, повідомили про підозру.
Про це йдеться у повідомленні на офіційному сайті Київської міської прокуратури.
Пресслужба Київської міської прокуратури зауважує, що за процесуального керівництва вдалося викрити схему працівника університету, його сина-військовослужбовця військової служби правопорядку – вони разом зі спільником допомагали військовозобов’язаним стати студентами задля уникнення мобілізації.
Учасникам схеми вже повідомили підозру "... в одержанні неправомірної вигоди для себе та третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, вчиненого повторно, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 369-2 КК України) та у перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 КК України)".
За повідомленням пресслужба прокуратури, син з батьком, що працює в університеті, разом з ще одним спільником за винагороду допомагали військовозобов’язаним стати студентами, щоб ті могли уникнути мобілізації, а також сприяли успішному навчанню. Зокрема деякі такі "студенти" платили організаторам схеми по 200 доларів за переведення на денну форму навчання:
"Зокрема, задокументовано, як один зі студентів за 200 доларів США був переведений на денну форму навчання у коледжі. Чоловіку на той момент було 26 років".
Пресслужба Київської прокуратури зауважує ще один приклад з дещо більшою грошовою винагородою:
"Іншому військовозобов’язаному, якому вже виповнилось 35 років, допомогли стати студентом вищого навчального закладу на Київщині за 1500 доларів США. Чоловік не мав відповідного військово-облікового документа, але в навчальному закладі цього не помітили. За це з нього додатково взяли 300 доларів США".
Трьом фігурантам повідомили про підозру – надалі мають обрати запобіжні заходи. Учасникам схеми може загрожувати до 8 років позбавлення волі.
Читайте також, як українська прокуратура повідомила про заочну підозру голові "Мосфільму".