Українці заборгували за комуналку на мільярди: що робити тим, хто не має грошей заплатити

Українці заборгували за комуналку на мільярди: що робити тим, хто не має грошей заплатити

До війни українці вже мали проблеми з оплатою комунальних послуг: борги за світло, газ та опалення сягали 80 млрд гривень. Але із початком війни ситуація різко погіршилася, розповідає директор аналітичного центру "Інститут міста" Олександр Сергієнко.

За його словами, зараз борги зростають ще швидше. Наприклад, 10% мешканців Києва жодного разу не заплатили за опалення за весь минулий опалювальний сезон. Це, за словами Сергієнка, цифра, що шокує.

В ефірі Українського Радіо він нагадав, що неоплачені борги можуть спричинити арешт майна виконавчою службою. Тим, хто не може платити з об'єктивних причин, юрист Наталія Гутаревич радить укладати договори щодо реструктуризації боргів із комунальними службами.

Тарифи на комуналку / фото: Freepik

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури повідомляє, що за останні два роки борги за комунальні послуги зросли більш ніж на 9 млрд. гривень, досягнувши 49,5 млрд. гривень.

Сергієнко пояснює, що заборгованість до війни була переважно динамічною: люди могли не заплатити в одному місяці, але погасити борг наступного. До війни рівень оплати комунальних послуг в Україні був високим – близько 94-96%.

Але зараз ситуація змінилася. Київтеплокомуненерго повідомляє, що 10% споживачів не платили за опалення весь сезон, а 16% киян становлять три чверті всього боргу. У відповідь на це влада Києва почала нараховувати пеню на борги. Проте пеня становить лише 0,01% від суми боргу на день, що не сильно мотивує людей платити вчасно.

Якщо боржники продовжують ігнорувати свої зобов'язання, суд може винести рішення без їхньої присутності та передати справу виконавчій службі, яка може заарештувати їхнє майно. Це, на жаль, стає дедалі частіше практикою.

Отже, якщо у Вас є борги з комуналки, краще їх погасити, щоб не зіткнутися з великими проблемами.

Платіжки за комуналку. Фото: скрін youtube

Що робити, якщо Ви не можете сплатити за комунальні послуги?

Іноді люди можуть мати серйозні причини, через які вони не можуть оплатити комунальні послуги. Це можуть бути проблеми зі здоров'ям чи фізична відсутність за місцем проживання. Олександр Сергієнко каже, що важливо повідомити такі причини.

Комунальні служби, такі як Київтеплоенерго, не знають, де перебуває людина – у шпиталі чи за кордоном. У разі можна укласти договір реструктуризації боргу, що дозволяє погашати заборгованість поступово.

Якщо боржник помирає, його спадкоємці при оформленні спадщини будуть зобов'язані сплатити його борги. Це важливий момент солідарності: адже для того, щоб у всіх була вода та опалення, мають працювати очисні споруди та насоси.

Тарифи на комуналку. Фото: скрін youtube

Підготовка до зими

Олександр Сергієнко зазначає, що міська влада активно готується до зими, особливо з огляду на можливі атаки на інфраструктуру. Містам потрібно забезпечити стабільне електропостачання, тому що опалення, водовідведення та водопостачання залежать від електрики. Закуповуються генератори, встановлюються додаткові джерела електропостачання, такі як газотурбінні станції та дизельні генератори.

У Києві, наприклад, є дві великі ТЕЦ та безліч котелень, які відновлюються. Проте держава не виконує своїх обов'язків щодо компенсації різниці в тарифах, через що підприємства зазнають збитків. Державний борг перед містами становить близько 35 млрд. гривень.

Крім того, Знай.ua повідомляв, боржникам виплатять допомогу, щоб розрахуватися за комунальні послуги: кому випаде унікальний шанс

Поділитися сюжетом

Останні новини

Верховна Рада ухвалила закон: які нововведення готуються в армії

"Нафтогаз" попередив українців про опалення: відомо, що потрібно зробити перед включенням тепла в оселі

​Онук та дід з Одеси налагодили міжнародний наркотрафік у дитячих іграшках

Кличко: Столиця підготувала до зими 550 одиниць снігоприбиральної техніки та зробила запаси солі і піску

У РНБО відреагували на фейк z-пропаганди про масовані ракетні удари

За "уламками" по НПЗ у Саратові стоїть Головне управління розвідки

Відпочинь від Dota 2, адже студія Blizzard готується до анонсу ремастера Warcraft II

Масована нічна атака по Одесі: є жертви та поранені, моторошні кадри

Як можуть змінитися комунальні платіжки у 2025 році

"Укрзалізниця" оскандалилась через російську мову

Переломний момент: Генсек НАТО розповів, чому війська КНДР у Європі змінюють правила гри

Донька Маска через перемогу Трампа ухвалила важливе життєве рішення

Мільйонні борги спонукають до підвищення тарифів: вода з крана може стати дорогим задоволенням

Фіксував розміщення військових об'єктів: ТЦКшник зливав росіянам позиції ЗСУ

​Війська РФ атакують ЗСУ хімічними боєприпасами: за жовтень було понад 320 випадків