Від минулого до сьогодення: історія і стародавні фото Солом'янської площі у Києві
Солом’янська площа Києва на початку XX століття була лише незабудованим пустирем між Солом’янкою та Солом’янським кладовищем. Згодом, у 1920-30-ті роки, там відбувались військові кінні паради.
Про це розповідає портал "Київ - від минулого до майбутнього".
Читайте також: Київ починається з Хрещатика: загадкова історія і стародавні фото головної вулиці столиці
Солом’янська площа розташована між Повітрофлотським проспектом, вулицями Сурикова, Митрополита Василя Липківського і Солом’янською. На пустирі на початку XX століття вздовж Кадетського шосе (сучасний Повітрофлотський проспект) збудували споруди Миколаївського Артилерійського та 2-го Військового училищ. Там почали проводити військові навчання та кінні паради.
У другій половині 1940-х площу стали забудовувати і назвали її Солом’янський майдан. До 80-х її також неофіційно називали площа Урицького. Згодом вона була площею Брежнєва, а вже Солом’янською офіційно її стали називати з 1988 року. До 2001 року площа мала трамвайну лінію і пересадковий вузол.
На початку 1960-х архітектор "Київпроєкту" Валентин Жуков з колегами зпроєктував комплекс модерністських офісних будівель для двох держінститутів, що активно розвивалися. Наразі в оригінальному вигляді залишився лише фасад будівлі, там знаходиться Антимонопольний комітет.
Нагадаємо, у мережі показали фото з Контрактового ярмарку 1910-тих років.
- Вас може зацікавити:
Каміння досі можна побачити в Гідропарку: як виглядала понтонна переправа через Дніпро у воєнні роки
Важко уявити, що так колись було: в мережі згадали архівне фото Києва у 1960-х роках
Таємнича історія і містичні легенди про пам'ятник Володимиру Великому в Києві, фото