Як доглядати за полуницею після збору врожаю: після цих порад наступного року буде ще більше плодів
Бабуся навчила, як правильно доглядати за полуницею після збору врожаю, щоб наступного року отримати відмінний результат. Якщо ви думаєте, що доглядати за полуницею закінчується після збору ягід, не поспішайте розслаблятися. Ще є кілька важливих етапів.
Після збору ягід перейдьте до обрізки вусів полуниці. Видаліть пожовкле та засохле листя, а потім обробіть рослини засобами для боротьби з шкідниками та захворюваннями. Можна використовувати марганцівку для цієї мети. Це важлива частина догляду за полуницею.
Наступний крок – підживлення, яке є невід’ємною частиною догляду за полуницею. У серпні корисно внести пічну золу. Розсипайте її між рядками, використовуючи по кілограму добрива на квадратний метр. Зола забезпечить полуницю необхідними поживними речовинами і захистить від негативних зовнішніх факторів. Також можна обробити полуницю сумішшю нашатирного спирту та золи. Для цього розчиніть склянку деревної золи і 2 столові ложки нашатирного спирту в 10 літрах води і добре перемішайте.
Перед застосуванням цієї суміші обов’язково пролийте полуницю чистою водою. Це важливий етап у догляді за полуницею. Корисною буде також суміш з 10 літрів води, 500 мл молочної сироватки, склянки золи, чайної ложки борної кислоти і половини чайної ложки йоду.
Ще один варіант підживлення – суміш з 3 столових ложок цукру і пачки сухих дріжджів у 3 літрах води. Настоюйте близько 5 годин, після чого полийте полуницю чистою водою, розводячи настій у співвідношенні 1 частина на 9 частин води. Це також частина ефективного догляду за полуницею.
Слідуючи цим простим і ефективним рекомендаціям, ви забезпечите себе потужним урожаєм соковитих і солодких ягід наступного року!
Читайте також:
Що зробити, щоб перець вродив раніше: господар назвав просту "процедуру".
Як позбутися від попелиці за одну обробку: що потрібно терміново зробити.
Коли та як висаджувати помідори у відкритий грунт - секрети досвідчених городників.