Як відмити шпалери: прості поради для всіх типів

Як відмити шпалери: прості поради для всіх типів

Крім пилу та плям від їжі, сліди ніг і кольорові олівці також можуть погіршити зовнішній вигляд бездоганних шпалер. І чим довше вони залишаються на матеріалі, тим складніше буде їх видалити. А це означає, що власники будинків зіткнулися з непростою роботою: як відмити шпалери, не пошкодивши їх? Що ж, у нас є кілька пропозицій і прийомів очищення, якими ми можемо поділитися.

Як відмити шпалери, що миються

Шпалери, які миються, можуть здатися легшими для очищення, але все ж є деякі моменти, на які слід звернути увагу.

Витріть пил зверху вниз – Важливо почати з ретельного видалення пилу з шпалер. Інакше ви отримаєте великий безлад, як тільки почнете користуватися водою. Найшвидший і простіший спосіб відмити весь накопичений пил - це використовувати пилосос із щітковою насадкою. Ви також можете використовувати пилову ганчірку, якщо хочете, але пилосос є більш ефективним методом. Почніть зверху й рухайтеся вниз, щоб у підсумку зібрати пил, що впав з підлоги.

Змішайте мило та воду – немає необхідності використовувати абразивні чи агресивні хімічні засоби для чищення, оскільки перші можуть подряпати захисний шар шпалер, тоді як хімічні засоби для чищення можуть викликати реакцію та залишити плями зміни кольору. Мила та звичайної теплої води буде більш ніж достатньо, щоб поверхня ваших шпалер знову стала блискучою та чистою. Розмішайте 1-2 столові ложки мила в 2 л води. Якщо ви помітили, що розчин стає надто мильним, додайте більше води.

Відмийте кожну частину шпалер – рекомендуємо вертикально розділити стіну на дві частини та обробляти їх по черзі. Поверхню потрібно просто зволожити, а не намочити до наскрізь. Не працюйте з плямами на цьому етапі, оскільки ви можете зосередитися на них пізніше.

Висушіть поверхню чистою серветкою з мікрофібри – найкраще витерти поверхню шпалер тканиною відразу після миття. Таким чином ви зберете залишки вологи та бруду та запобіжите появі смуг.

Обробіть плями . Ви можете використовувати оцет для очищення шпалер, але обмежтеся обробкою лише тих видів, які можна мити. Білий оцет може бути дуже корисним для усунення жирної їжі, цвілі або коричневих плям. Він має багато чудових властивостей, дві з яких вбивають бактерії/грибки та розщеплюють жир. Нижче ми зануримося в різні способи обробки плям.

Як відмити шпалери, що не миються

Такі шпалери вимагають трохи більше догляду та уваги при чищенні, оскільки вони не піддаються вологому прибиранню. Тим не менш, це завдання, з яким ви впораєтеся.

Видаліть пил – Очистіть шпалери від пилу пилососом за допомогою щітки-подовжувача. Майте на увазі, що фактурні матеріали разом з оксамитовими або іншими тканинними шпалерами можна легко пошкодити. Тому не натискайте сильно щіткою, намагаючись видалити пил.

Огляньте шпалери – видаливши пил, ви легко зможете знайти плями. Пам’ятайте про це, щоб потім лікувати.

Видалення плям – це може виявитися дещо складнішим, оскільки шпалери, які не можна мити, не можна обробляти спреями чи іншими очисними засобами. Ви можете спробувати два варіанти хімчистки. Одним з них є обробка ділянки губкою для сухого чищення. Він може видаляти сажу, дим та інше сміття. Він придатний для багаторазового використання та абсолютно безпечний для використання на матеріалах, які не миються. Другий варіант — почистити шпалери тістом або іншим засобом для сухого чищення, схожим на шпаклівку. Як виявилося, це рекомендований варіант для делікатних шпалер, оскільки він не становить ризику для матеріалу, і все, що вам потрібно зробити, це розкачати тісто по поверхні, щоб видалити цей неприємний бруд.

Джерело: fantasticcleaners

Читайте також:

Як відмити кухонну витяжку: правильний спосіб

Як відмити мікрохвильовку за 5 хвилин: допоможе підручний засіб

Як відмити нагар на прасці: прості поради

Поділитися сюжетом

Останні новини

Через рекордні ціни на яблука в Україні здорожчають соки: є підозри, що наші фрукти опиняються в руках росіян

Як запобігти переломам у людей похилого віку: доктор Комаровський поділився порадами

ГУР підтвердило ліквідацію у Луганську російського розвідника Первухи

Відомий блогер розсекретив урологу роман із Анною Трінчер: "Вона зателефонувала дружині..."

Щоб не замерзнути, доведеться економити на всьому: тарифи на опалення можуть переглянути

Якщо зарплата 19 тисяч гривень: українцям розповіли, яку пенсію вони матимуть

Україна у 2025 році отримає перші французькі винищувачі Mirage-2000: у чому їх особливість

Місцева влада "пиляє" землю у селян: люди бояться заявляти про корупцію

Дрон "Хезболли" атакував резиденцію ізраїльського прем'єра Нетаньяху

Як смачно приготувати гриби та мʼясо: фіналістка "Мастер Шеф" дала цікавий рецепт

Українцям приходять космічні штрафи за автомобілі, яких у них нема: хто в зоні ризику

Клієнтка Ощадбанку пожалілася, що в неї знімають гроші ні за що: з'явилася реакція банку

Школярам надали три формати навчання: що треба знати

Данило Монін розповів, чому зростає курс долара та євро: «Імпорт вищий за експорт»

Допомагали мешканцям Маріуполя: історія двох поліцейських, звільнених з російського полону