Чи готові лікарні України віддавати на фронт своїх медсестер
В Україні продовжується оновлення даних для медичних фахівців, особливо жінок, які мають медичну та фармацевтичну освіту. Це стало обов'язковим після рішення Кабміну, ухваленого у травні. Тепер усі, хто вже зареєстровано, мають оновити свої дані.
Питання полягає в тому, чи готові лікарні відпустити свій персонал на військову службу та хто замінить тих, кого можуть мобілізувати.
Старша медсестра Вікторія Луценко, яка працює у лікарні вже 32 роки, розповіла 5 каналу про свою готовність до оновлення даних та, за необхідності, до служби.
За її словами, таке зобов'язання для неї не новина – вона одразу після закінчення навчання віднесла документи до військкомату, і не лише оновила свої дані через додаток "Резерв+", а й висловила готовність до можливої служби військовою медсестрою.
У її відділенні багато жінок, що вже служать у Силах оборони України, і частиною їхнього професійного обов'язку є підготовка до невідкладної медичної допомоги на передовій.
"Це наш безпосередній обов'язок, ми готуємо кадри для надання невідкладної допомоги у місцях бойових дій. У мене є співробітниця, медична сестра, яка з початком війни пішла працювати медичною сестрою. Вона була на Донецькому напрямі, зараз вона у лавах ЗСУ", – розповідає Вікторія.
За словами медичного директора лікарні Дмитра Задериголови, понад 400 медпрацівників у їхній установі, з яких 60% – жінки та майже всі – військовозобов'язані. Усі вони вже оновили свої дані та готуються до будь-якого розвитку ситуації.
Оновлення даних та вступ на військовий облік тепер є обов'язковим для всіх медичних фахівців в Україні, і це стосується як чоловіків, так і жінок. Тим, хто не виконує цієї вимоги, загрожує відповідальність. Однак мобілізувати жінок на військову службу можна лише за їхньою згодою.
Раніше Знай.ua стало відомо про те, що і відома блогерка померла після уколу "краси" у попу: хоча її намагалися відмовити
Вам варто дізнатися, на які спеціальності є сенс вступати: поради для абітурієнтів