Чи потрібна психотерапія всім? психолог розкритикував тренд на "пропрацьованість"
Тренд щодо обов'язкового проходження психотерапії не приводить до відчутної користі, адже на терапію слід йти, коли є певна проблема – запит.
Про це повідомив психолог, терапевт КПТ-підходу Даниїл Міліковський у своєму блозі.
Він зазначив, що до нього часто звертаються люди з бажанням пройти психотерапію, адже вірять, що вона зробить їх "краще".
"Запиту конкретного немає, людина просто хоче поговорити чи почути якісь поради… Людина витрачає свій час і гроші на те, чого насправді вона зараз не потребує… Якщо ви просто це робите аби зробити, тому що це зробить вас краще, допоможе підняти вашу соціальну планку, пропрацювати щось – я би не рекомендував. Не вірте людям, які кажуть, що психотерапія потрібна всім", - розповів він.
Метою психотерапії психолог назвав навчити клієнта справлятися з певними труднощами: "навчити людину бути самій собі терапевтом", відповідно, якщо психологічних труднощів, з якими людина не може впоратися самотужки немає – то вона й не потребує терапії.
Раніше психіатр заявив, що в Україні людей з розладами психіки "повно", проте більшість з них не звертається до фахівців.