Чоловікові пересадили свинячу нирку, але він встиг пожити лише 2 місяці - лікарі "відмовляються"
На межі наукового прориву, коли людство зробило крок у майбутнє трансплантології, сталася трагічна подія. Рік Слейман, 62-річний американець, який страждав на термінальну стадію хвороби нирок, став першою людиною у світі, якій лікарі пересадили генетично модифіковану нирку свині.
Однак, на жаль, майже через два місяці після цієї унікальної операції він відійшов у вічність. Про це повідомляє ВВС.
Трансплантація органів від однієї біологічної істоти до іншого, так звана ксенотрансплантація, розглядалася як потенційне вирішення проблеми дефіциту донорських органів у всьому світі.
Лікарі Массачусетської загальної лікарні в Бостоні зробили безпрецедентний крок, пересадивши Ріку Слейману генетично модифіковану нирку свині 16 березня 2024 року. Процедура супроводжувалась ретельною підготовкою. Шкідливі гени були видалені, а певні гени людини додані для покращення сумісності з організмом реципієнта.
Крім того, ендогенні ретровіруси свиней були інактивовані, щоб усунути ризик інфікування людини.
Після трансплантації лікарі підтвердили, що Рік Слейман більше не потребував діалізу, оскільки новий орган функціонував належним чином. Однак, на жаль, 12 травня 2024 року лікарня повідомила про смерть пацієнта, яка, за їхніми словами, не була пов'язана з трансплантацією.