Європейські фармкомпанії спонсорують тероризм РФ, а МОЗ мовчить - ЗМІ

Європейські фармкомпанії спонсорують тероризм РФ, а МОЗ мовчить - ЗМІ

Упродовж 2022 року бюджет РФ отримав податки від європейських фармкомпаній, сума яких еквівалентна вартості 320 ракет Х-22. Цих коштів вистачить, аби держава-терорист РФ могла здійснити десятки атак на об'єкти критичної інфраструктури, на зразок такої, що сталась 29 березня.

Як повідомляє РБК-Україна, йдеться про чотири компанії: KRKA (Словенія), Servier (Франція), Берлін-Хемі (Німеччина), а також угорська Gedeon Richter.

Жодна з цих фармкомпаній не вийшла з російського ринку, і всі вони продовжують працювати в Україні.

"Атаку, внаслідок якої Росія 29 березня пошкодила енергетичні об'єкти у шести областях України, по суті, оплатили європейські фармацевтичні компанії, які й досі працюють і на українському ринку, і на ринку РФ. За їхні гроші Росія може здійснити ще декілька десятків таких атак, як сьогодні. Як таке можливо і чому українське Міністерство охорони здоров'я нічого з цим не робить?", – пише видання.

Зазначається, що на початку російського повномасштабного вторгнення міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко звернувся до міжнародних фармкомпаній із закликом не вести бізнес з РФ. Утім, сам МОЗ проти компаній, що не вийшли з російського ринку, не застосовував наявного правового механізму.

"Непослідовність міністра Ляшка найчіткіше проявилась у кейсі із "Серв'є". На початку широкомасштабного вторгнення міністр казав фармацевтичним компаніям, що не може бути ніяких таємних змов з військовими злочинцями. Але вже у травні 2023 Ляшко підписав із фондом "Меценат Серв'є" Меморандум про взаєморозуміння. Компанія, яка заробляє в РФ і платить там податки, обіцяла вкластись в амбулаторію у Чернігові та медцентр у Броварах", – згадують журналісти.

У червні 2022 набули чинності зміни до закону України "Про лікарські засоби", які дозволили обмежувати обіг ліків, виробництво яких розташоване на території РФ або Білорусі. Скасувати держреєстрацію також дозволено, якщо заявник або його представник прямо або опосередковано пов'язані з РФ. У МОЗ також прописали критерії щодо того, які лікарські засоби не можуть бути заборонені, аби українці мали доступ до життєво необхідних препаратів. Наприклад, це ліки, що мають менше ніж два аналоги, біологічні та імунобіологічні; для рідкісних захворювань; ВІЛ/СНІД тощо. Проте за майже 2 роки обмеження обігу лікарських засобів, пов'язаних з РФ, було застосоване лише проти угорської компанії "Гедеон Ріхтер". На решту компаній-спонсорів війни - МОЗ на чолі з Ляшком "закривають очі".

Поділитися сюжетом

Останні новини

Внутрішня безпека СБУ має перевірити генерала Носача, – Тука

Верховна Рада ухвалила закон: які нововведення готуються в армії

"Нафтогаз" попередив українців про опалення: відомо, що потрібно зробити перед включенням тепла в оселі

​Онук та дід з Одеси налагодили міжнародний наркотрафік у дитячих іграшках

Кличко: Столиця підготувала до зими 550 одиниць снігоприбиральної техніки та зробила запаси солі і піску

У РНБО відреагували на фейк z-пропаганди про масовані ракетні удари

За "уламками" по НПЗ у Саратові стоїть Головне управління розвідки

Відпочинь від Dota 2, адже студія Blizzard готується до анонсу ремастера Warcraft II

Масована нічна атака по Одесі: є жертви та поранені, моторошні кадри

Як можуть змінитися комунальні платіжки у 2025 році

"Укрзалізниця" оскандалилась через російську мову

Переломний момент: Генсек НАТО розповів, чому війська КНДР у Європі змінюють правила гри

Донька Маска через перемогу Трампа ухвалила важливе життєве рішення

Мільйонні борги спонукають до підвищення тарифів: вода з крана може стати дорогим задоволенням

Фіксував розміщення військових об'єктів: ТЦКшник зливав росіянам позиції ЗСУ