Головні помилки при вирощуванні помідорів: як урятувати врожай
Багатьом може бути цікаво, як збільшити врожайність овочів. Важливо розуміти, що кожен сорт або гібрид помідорів має свою врожайність, і наше завдання не знизити її своїми діями. Важливо знати найпоширеніші помилки, які можуть перешкоджати підвищенню врожайності помідорів.
Цю помилку часто припускають городники-початківці через сильну прихильність до зростаючих пагонів. Не хочеться видаляти пасинки, але кожен пасинок вимагає соків та сил рослини, які могли б бути використані для формування більшої кількості плодів. Надлишкові пасинки також можуть уповільнити дозрівання плодів. Слід видаляти зайве.
Томати повинні мати достатньо місця для провітрювання та освітлення. "Загущені посадки" можуть призвести до витягування міжвузлів та збільшення ймовірності захворювань. Кущі томатів повинні отримувати сонячне світло з усіх боків.
Також помідори потребують великої кількості води для того, щоб кальцій досяг верхівок плодів. Нестача вологи може призвести до в'янення рослин, обпадання зав'язей та тріщин на плодах. Однак надлишковий полив також шкідливий, оскільки сприяє розвитку грибкових захворювань.
Переросла розсада – це відбувається через неправильний час купівлі розсади або зайву обережність у висадженні її у відкритий ґрунт. Переросла розсада витрачає багато часу на адаптацію, замість активно розвиватися і збільшувати врожай.
Помідори самозапилюються, але для збільшення врожайності їм можна допомогти. Запилення сприяє утворенню більшої кількості плодів. Запилювати томати легко - достатньо потрясти кущі в сонячну погоду, щоб пилок з тичинок потрапив на маточка.
Як і коли садити моркву, щоб добре вродила: дієві поради.
Як садити картоплю так, щоб вона дозріла швидше.
Як посадити редиску вчасно і отримати гарний урожай.