Як правильно обрізати малину цієї весни: які важливі правила треба знати
Навесні, як правило, починають піклуватися про садові дерева та чагарники, включаючи обрізку малини. Визначити точну дату для обрізання малини складно через мінливість погоди у різних регіонах України.
Найкраще проводити обрізку, коли денна температура стабілізується і не опускається нижче +5ºC. Важливо пам'ятати, що обрізати малину потрібно до початку розпускання пагонів. Якщо бічні пагони почали рости, обрізання краще відкласти або виконати пізніше.
Перше весняне обрізання малини рекомендується провести відразу після танення снігу. Слід видалити всі підмерзлі та зламані пагони, а також обрізати верхівки здорових пагонів для кращого врожаю в майбутньому.
Пошкоджені гілки слід обрізати лише на рівні здорового вузла. Кущ малини рекомендується підтримувати висотою від одного до півтора метра, щоб уникнути перегинання гілок при збиранні врожаю.
При обрізанні важливо звертати увагу на стан гілок. Засохлі гілочки на верхівці можуть свідчити про незрілі або обморожені пагони. Здорова гілка матиме зелений наліт на зрізі, тоді як "мертва" гілка буде коричневою та ламкою.
Усі гілки рекомендується коротити на 10-20 сантиметрів. Оптимальна кількість гілок у кущі малини становить від п'яти до восьми.
При посадці малини траншейним методом кожен погонний метр слід залишити трохи більше 14-16 добре сформованих пагонів з відстанню 20-25 сантиметрів між кущами. У малиннику, посадженому шпалерним способом, слід залишати пагони через кожні 10-15 сантиметрів.
Ці рекомендації допоможуть забезпечити хороший урожай та здоров'я малини у вашому саду.
Як виростити соковиту редиску без обробки: хитрість, яка забезпечить відмінний урожай.
Як виростити ранню редиску, щоб вона виросла смачною.
Також повідомлялося, у чому потрібно вимочити насіння перед посадкою.