Келих вина не врятує: вчені довели, що маленькі дози алкоголю теж викликають рак
Існує стійкий міф про те, що келих вина може бути корисним для здоров'я, але нове дослідження спростовує цю думку. Воно показує, що навіть невелике споживання алкоголю у літніх людей збільшує ризик розвитку раку.
Це стало відомо з результатів дослідження, опублікованого у "Jama Network Open". Дослідники під керівництвом Росаріо Ортоли з Автономного університету Мадрида вивчили дані близько 135 000 людей старше 60 років протягом 12 років.
Вони визначили рівні споживання алкоголю учасників, розділивши їх на категорії: "зрідка", "низький ризик", "середній ризик" і "високий ризик". З'ясувалося, що учасники з найвищим рівнем споживання алкоголю (більше 40 грамів на день для чоловіків і понад 20 грамів для жінок) мали найбільшу смертність, зокрема через рак і серцево-судинні захворювання.
Але навіть у категорії "низький ризик" (чоловіки - 3-20 грамів, жінки - 3-10 грамів на день) спостерігався підвищений ризик раку порівняно з тими, хто вживав алкоголь рідко.
Автори дослідження не виявили жодних позитивних наслідків легкого вживання алкоголю для здоров'я, заявивши, що ризик раку починається вже з незначних кількостей алкоголю.
Ці результати узгоджуються з висновками канадських науковців, які також довели, що алкоголь, навіть у невеликих дозах, нічого доброго для здоров'я не приносить.
Крім того, Знай.ua повідомляв, депресія, безпліддя і зруйнована фігура: що станеться с організмом, якщо щодня обідати у McDonald's