Штучний інтелект зможе передбачати хворобу Альцгеймера за 7 років до появи симптомів: що стало ключовим фактором
Дослідникам вдалося розробити штучний інтелект, покликаний передбачати хворобу Альцгеймера задовго до появи симптомів.
Про це інформує Neuroscience News.
Читайте також: "Хвороба Х": що це таке і чи готова Україна до можливої пандемії
Як зазначається, це вдалося зробити науковцям з Університету Каліфорнії у Сан-Франциско. Штучний інтелект, використовуючи машинне навчання для аналізу записів пацієнтів, зможе попереджати про небезпеку за цілих сім років.
Вчені інтегрували клінічні дані з генетичними базами даних, завдяки чому визначити гени, які пов'язані з хворобою Альцгеймера. У підсумку це відкрило нові можливості для раннього діагностування цього небезпечного захворювання. Окрім того, для визначення зв'язків з різними станами здоров'я людини.
Вони стверджують, що штучний інтелект здатний передбачити початок хвороби Альцгеймера з точністю до 72%. Зокрема, виявлені важливі провісники цієї хвороби: високий рівень холестерину та остеопороз.
"Саме поєднання захворювань дозволяє нашій моделі передбачати виникнення хвороби Альцгеймера. Наше відкриття про те, що остеопороз є одним із прогностичних факторів для жінок, наголошує на біологічному взаємозв'язку між здоров'ям кісток та ризиком деменції", - пояснили вчені.
Вчені давно прагнули виявити біологічні чинники та ранні провісники хвороби Альцгеймера, прогресуючої та зрештою смертельної форми деменції, яка руйнує пам’ять. Хвороба Альцгеймера вражає близько 6,7 мільйонів американців, майже дві третини з яких – жінки. Ризик захворювання зростає з віком, і жінки, як правило, живуть довше, ніж чоловіки, але це не повністю пояснює, чому більше жінок, ніж чоловіків.
Раніше ми писали, що на Рівненщині зафіксували новий підвид штаму коронавірусу "Омікрон" - "Арктур".
- Вас також може зацікавити:
В Україні виявили новий варіант коронавірусу, який швидше вражає ослаблений імунітет
Високі ризики смерті: лікар пояснила, навіщо дорослим повторно вакцинуватися від правця та дифтерії
Вітрянка особливо небезпечна для дорослих: які ускладнення можуть бути