"Таких повно, вони навколо нас": психіатр розбив популярний міф про психічні розлади
Людей з розладами психоемоційного спектру в Україні надзвичайно багато, проте більшість з них не звертається до фахівців.
Про це на шоу "Що Бісить Психіатра" розповів лікар-невролог та психіатр Давид Щербина.
Він вказав, що деякі люди, навіть розуміючи, що в них є відповідна проблема, не звертаються до психологів, адже вважають свої умови життя прийнятними – начебто, якщо людина живе добре, то в неї не може бути розладів.
"У пацієнтів з психічними розладами часто може не бути ніяких тригерів. Вони собі так і пояснюють: "У мене в житті все нормально, значить, я не можу бути апатичним чи сумним. У мене не може бути панічних атак, все ж добре в житті". Але насправді це не так. Психічні розлади виникають не тому, що у людини щось не так в житті. У неї в житті може бути все чудово, її може влаштовувати усе. Але при цьому може хворіти (мати психічний розлад)", - розповів він.
За словами психіатра, навіть хронічний біль може бути ознакою психологічних проблем, тому проконсультуватися з лікарем про таку ймовірність не завадить.
"Таких повно, вони навколо нас – у когось панічні атаки, у когось безсоння, у когось хронічний головний біль внаслідок психоемоційних проблем. Цих розладів дуже багато", - підкреслив фахівець.
Раніше психіатр зі спільноти "4help | Психотерапія онлайн" назвав найголовнішу ознаку, яка символізує, що людині треба звертатися до психотерапевта.