Українці на межі: розкрито страшну статистику психічних розладів серед громадян

Українці на межі: розкрито страшну статистику психічних розладів серед громадян

З початку повномасштабної війни психологічний стан українців досяг критичної точки. За словами Сергія Калінчука, керівника клініки ментального здоров'я Phoenix Mental Mansion, практично кожен у країні зазнає наслідків постійного стресу та тривоги.

Калинчук каже, що цей стрес почав накопичуватися ще 2020 року, коли світ зіткнувся з пандемією COVID-19. Живучи у страху за своє здоров'я та здоров'я близьких, українці вже тоді відчували величезний стрес. Проте з початком війни ситуація посилилася.

Куріння підвищує ризик розвитку шизофренії, phc.org.ua

Практично у кожного є рідні чи знайомі на фронті, і багато хто переживає втрати чи тривогу. Це постійне навантаження впливає на психічне здоров'я, викликаючи депресію, тривожність та панічні атаки.

"Я вже мовчу про людей, які зараз захищають нас з вами. Той стрес, який витримують щодня військові, громадянська людина, напевно, навіть не може повністю осягнути", – каже Сергій.

Особливу увагу лікар приділяє тому, що хронічні психічні захворювання, такі як шизофренія, також загострюються. Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) стає все більш поширеним, а військові можуть страждати ще й від контузій, що ускладнює їхній стан.

ЗСУ. Фото Генштаб

Калинчук попереджає, що чекати закінчення війни та сподіватися, що стрес зникне сам собою – це помилка. Навіть після завершення бойових дій труднощі не зникнуть. Економічні проблеми, демографічні втрати та інші складності залишаться, і активна робота над збереженням психічного здоров'я є вкрай важливою.

"Чекати, коли закінчиться війна і далі все стане добре, нічого не робити – це не та позиція, яка має бути сьогодні у свідомого українця. Під час постійного стресу всі деструктивні процеси прискорюються, а стан, наприклад, перехід від тривожності до депресії, погіршується набагато Швидше. Ну а далі вийти з депресії буде дуже важко, навіть коли ви отримуєте вже професійну медичну допомогу.

Тривожність та стрес. Фото: скриншот Youtube

Лікар радить уже зараз вжити заходів для покращення психічного стану. Важливо визнати наявність проблеми та не відкладати рішення. Прості техніки самодопомоги, такі як дихальні вправи, релаксація та регулярні прогулянки на свіжому повітрі можуть значно допомогти у зниженні стресу. Спілкування з близькими та друзями також може полегшити емоційне навантаження.

Якщо стан погіршується і стає важко справлятися самостійно, важливо звернутися за професійною допомогою. Психологи та психотерапевти можуть запропонувати ефективні методи лікування та підтримки.

"Пам'ятайте, що психічне здоров'я – це основа вашого життя, і своєчасна допомога допоможе запобігти серйозним проблемам у майбутньому", – підсумовує Сергій.

Крім того, Знай.ua повідомляв, будуть "чорні" дні та обстріли: таролог розповіла про долю українських міст

Поділитися сюжетом

Останні новини

Верховна Рада ухвалила закон: які нововведення готуються в армії

"Нафтогаз" попередив українців про опалення: відомо, що потрібно зробити перед включенням тепла в оселі

​Онук та дід з Одеси налагодили міжнародний наркотрафік у дитячих іграшках

Кличко: Столиця підготувала до зими 550 одиниць снігоприбиральної техніки та зробила запаси солі і піску

У РНБО відреагували на фейк z-пропаганди про масовані ракетні удари

За "уламками" по НПЗ у Саратові стоїть Головне управління розвідки

Відпочинь від Dota 2, адже студія Blizzard готується до анонсу ремастера Warcraft II

Масована нічна атака по Одесі: є жертви та поранені, моторошні кадри

Як можуть змінитися комунальні платіжки у 2025 році

"Укрзалізниця" оскандалилась через російську мову

Переломний момент: Генсек НАТО розповів, чому війська КНДР у Європі змінюють правила гри

Донька Маска через перемогу Трампа ухвалила важливе життєве рішення

Мільйонні борги спонукають до підвищення тарифів: вода з крана може стати дорогим задоволенням

Фіксував розміщення військових об'єктів: ТЦКшник зливав росіянам позиції ЗСУ

​Війська РФ атакують ЗСУ хімічними боєприпасами: за жовтень було понад 320 випадків