Українцям радять берегти серця та голови: магнітні бурі накриють у вересні
Для всіх наших шанованих читачів, які знають, що таке метеозалежність, є важлива інформація. Справа в тому, що Центр прогнозування космічної погоди Національного управління океанічних та атмосферних досліджень США поділився прогнозом сонячної та геомагнітної активності на вересень 2024 року.
Так, геомагнітні бурі класифікуються за рівнем потужності - К-індексу - від показника 2 до 9. Чим вище К-індекс, тим сильніший буря та її наслідки та вплив на людей і техніку.
З четверга, 5 вересня, по суботу, 7 вересня, очікується сонячна активність із К-індексом 3 (зелений рівень), що відповідає невеликим магнітним хвилюванням, нездатним впливати на самопочуття людей.
А ось за даними супутникових систем NOAA, TESIS та міжнародних метеорологічних лабораторій по всьому світу, вересень почався з потужних магнітних бур червоного рівня, які досягнуть К-індексу 6.
8 вересня - помірна магнітна буря, К-індекс 3
10 вересня - сильна магнітна буря, К-індекс 7
15 - 17 вересня - помірна затяжна магнітна буря, К-індекс 4
23-25 вересня - сильна магнітна буря, від К-індексу 4 до К-індексу 6
28 вересня - помірна магнітна буря, К-індекс 3
Як магнітна буря впливає на людину
За даними деяких досліджень, магнітні бурі, спричинені спалахами на Сонці, справді можуть впливати на організм людини. Особливо це стосується тих людей, які є чутливими до змін навколишнього середовища.
Магнітні поля впливають на біоелектричні процеси в організмі, що може призводити до порушення сну, знищення працездатності та дратівливості.
У дні магнітних бур можуть бути загострення у людей із серцево-судинними захворюваннями: порушення ритму пульсу, підвищення артеріального тиску, аритмія, біль у серці. Багато людей скаржаться в такі дні на слабкість, втому, апатію, біль у суглобах та м'язах, нудоту, задишку.
Як захистити здоров'я в дні магнітних бур
Оскільки багато людей під час магнітних бур зазнають погіршення стану організму, лікарі мають певні загальні поради, що дозволяють знизити негативний вплив на самопочуття. А саме:
• Дотримуватись нормального графіка дня;
• Вчасно лягати спати та повноцінно висипатися (не менше 7-9 годин на добу);
• Повноцінно та регулярно харчуватися з додаванням до раціону свіжих овочів та фруктів;
• Пити достатньо води;
• Не зловживати кавою, енергетиками, алкоголем, цигарками, гострою та шкідливою їжею;
• Дихати свіжим повітрям – у дворі, парку, за містом;
• Провітрювати приміщення;
• Зменшити психоемоційне та фізичне навантаження;
• При погіршенні самопочуття звертатися до медиків.
Також, метеозалежності насправді не існує: що відбувається з людьми, яким погано "на погоду".