Від павутинного кліща допоможуть прості розчини: дієві народні засоби
Павутинні кліщі можуть бути жовто-зелені, червоні, помаранчеві, білі, пише Politeka.net.
Цей шкідник невибагливий у їжі, тому виявити його можна на помідорах, огірках, на кімнатних рослинах, ягідних кущах тощо.
Однією з небезпек павутинного кліщає те, що шкодять рослині як імаго, так і личинки, висмоктуючи з листя сік. У рослини порушується водний баланс, знижується вміст хлорофілу та сповільнюється процес фотосинтезу. Павутинний кліщ може шкодити посівам упродовж тривалого періоду – від 2 листків і до повної стиглості.
Народні засоби проти павутинного кліща.
У боротьбі з павутинним кліщем необхідно обприскувати водою в посушливу погоду як кімнатні, так садові та городні рослини. Однак, підкреслюють експерти, це ефективно тільки як профілактичний засіб і не допоможе, коли павутинний кліщ вже оселився на рослині.
«Якщо рослина не дуже ушкоджена, можна потерти листя з обох боків й стебла мильним розчином. Крім цього, обов’язково треба прибирати опале і старе листя, знімати з рослини відцвілі квітки і час від часу протирати листя вологою губкою або ганчіркою», - кажуть в Держпродспоживслужбі.
Рослинам, яким це не зашкодить, можна навіть зробити літній «душ».
Один з народних засобів проти павутинного кліща – настій з часнику. Для цього необхідно подрібнити 500 г часнику, залити 3 л води і настоювати 5 днів у теплому темному місці, потім процідити. Для обробки рослин від кліщів 60 г настою розводять у 10 л води і додають 50 г мила.
Народні засоби проти павутинного кліща.
Також розчин проти павутинного кліща роблять з цибулиння.
Для цього 200 г цибулиння заливають 10 л теплої води, настоюють 4-5 днів, проціджують і обробляють рослин.
Обробляти необхідно тричі - через кожні 5 днів.
Крім того, розчин проти павутинного кліща роблять з тютюну або махорки. А саме - 400 г сухого тютюну або махорки необхідно протягом доби настоювати в 10 л води. Після цього розчин кип’ятять дві години.
Потім після того як розчин охолов його проціджують, доливають водою до об’єму 10 л і додають 50 г мила.
Мило, пральний порошок (4-5 г на 1 л води) або рідкий миючий засіб у розчини додають додають у безпосередньо перед проведенням процедури.
Кліща та попелиці не буде на перці: чим обробити, дієві народні засоби.
Листя перцю скручується: в чому причина і як швидко врятувати врожай.
Виросте соковитим і великим: як уберегти солодкий перець від хвороб і шкідників.