Економічна зброя: що буде із замороженими активами Росії на Заході

Економічна зброя: що буде із замороженими активами Росії на Заході

Історик Ніколас Малдер із Корнельського університету зазначив у своїй книзі «Економічна зброя: зростання санкцій як інструменту сучасної війни», що війни 19-го століття майже неймовірно щедро захищали комерцію та фінанси.

Наприклад, під час Кримської війни (1853-56) англійці та росіяни ретельно сплачували один одному відсотки за старими боргами, навіть коли вони зіштовхувалися на полях битв. Один британський міністр вважав, що цивілізовані нації мають виплачувати державні борги своїм ворогам навіть під час війни.

З того часу ставлення та юридичні теорії значно змінилися. Сьогодні країни використовують економічні санкції як засіб покарання своїх супротивників. Зокрема, США серйозно налаштовані завдати Росії економічного удару через її вторгнення в Україну, навіть якщо це створює напругу у відносинах із європейськими союзниками.

Заступник міністра фінансів США Воллі Адейемо, який відповідає за економічні санкції, підкреслив, що мета полягає в тому, щоб зруйнувати російську військову машину, створюючи для неї максимальні витрати, водночас мінімізуючи збитки для інших країн. Незважаючи на ухилення Росії від санкцій через торгівлю з Китаєм, Індією та Туреччиною, Адейемо та міністр фінансів Джанет Єллен розробляють нові способи перешкодити Росії.

Залишається питання щодо російських активів на суму близько 200 мільярдів доларів, заморожених у Euroclear. Відповідно до політики Euroclear, Росія не має права на відсотки, зароблені на цих грошах. Проте, деякі експерти вважають, що ці активи слід передати Україні для підтримки у війні.

На відміну від практики під час Кримської війни, сьогодні країни можуть конфісковувати активи своїх супротивників, хоча це і створює певні юридичні складнощі. Європейські союзники, зокрема, діють обережно через побоювання ескалації конфлікту та підриву довіри до безпеки фінансових операцій.

Врешті-решт, на саміті G7 було досягнуто попередньої домовленості про надання Україні 50 мільярдів доларів на військові зусилля, які будуть погашені за рахунок доходів від російських активів. Це рішення дозволяє обходити юридичні проблеми, зберігаючи контроль над активами.

Абсурдно, що під час Кримської війни ворогуючі сторони виплачували одна одній відсотки, і майже так само абсурдно виглядає сьогоднішня обережність західних країн у поводженні з російськими активами. Щоб змусити Росію заплатити за свою агресію, члени G7 повинні діяти як єдиний фронт, забираючи активи, незважаючи на ризики.

Джерело: nytimes

Українці можуть отримати штраф за ігнорування повістки: на яку суму покарають ухилянтів

Рідного брата вже мобілізували: українець ухилився від призову, суд його суворо покарав

"Це дуже низько — ховатися": військовий присоромив чоловіків, які ховаються від призову

Поділитися сюжетом

Останні новини

Внутрішня безпека СБУ має перевірити генерала Носача, – Тука

Верховна Рада ухвалила закон: які нововведення готуються в армії

"Нафтогаз" попередив українців про опалення: відомо, що потрібно зробити перед включенням тепла в оселі

​Онук та дід з Одеси налагодили міжнародний наркотрафік у дитячих іграшках

Кличко: Столиця підготувала до зими 550 одиниць снігоприбиральної техніки та зробила запаси солі і піску

У РНБО відреагували на фейк z-пропаганди про масовані ракетні удари

За "уламками" по НПЗ у Саратові стоїть Головне управління розвідки

Відпочинь від Dota 2, адже студія Blizzard готується до анонсу ремастера Warcraft II

Масована нічна атака по Одесі: є жертви та поранені, моторошні кадри

Як можуть змінитися комунальні платіжки у 2025 році

"Укрзалізниця" оскандалилась через російську мову

Переломний момент: Генсек НАТО розповів, чому війська КНДР у Європі змінюють правила гри

Донька Маска через перемогу Трампа ухвалила важливе життєве рішення

Мільйонні борги спонукають до підвищення тарифів: вода з крана може стати дорогим задоволенням

Фіксував розміщення військових об'єктів: ТЦКшник зливав росіянам позиції ЗСУ