Нардеп Кучеренко заявив про тиск з боку директора "Укрнафти" Корецького

Нардеп Кучеренко заявив про тиск з боку директора "Укрнафти" Корецького

Перший заступник голови комітету ВР з питань ПЕК Олексій Кучеренко прокоментував те, що Сергій Корецький написав на нього скаргу до правоохоронних органів і керівників Ради після того, як Кучеренко почав привертати увагу до його діяльності.

Про це пише РБК-Україна з посиланням на Facebook нардепа.

Корецький звернувся до Нацполіції, ДБР, НАБУ, БЕБ, ОГП, ВРУ, МОУ, СБУ, Нафтогазу, голови ВР Стефанчука, лідера "Батьківщини", голови комітету з питань ПЕК. Кучеренко назвав це перешкоджанням здійсненню депутатської діяльності.

"Мій допис, на який так зрефлексував Корецький, стосувався унеможливлення доведення до банкрутства одного очолюваного ним стратегічного підприємства… Корецький, будучи директором одночасно двох держпідприємств, вирішив судитися сам із собою. І все б нічого, але на кону сума в 6,4 млрд гривень, які має сплатити одне його підприємство іншому", - пише Кучеренко.

Перша інстанція відмовила у позові "Укрнафті", апеляційна – задовольнила. Під час звернення до Верховного Суду юристи Корецького не здійснили сплату судового збору.

"Напевно, пан Сергій розраховував, що Верховний Суд, не отримавши судового збору, просто поверне касаційну скаргу, внаслідок чого одне з очолюваних ним підприємств опиниться на межі банкрутства. Але все пішло не по плану: Верховний Суд надав 10 днів на виправлення помилки і сплату судового збору, між іншим, розкривши в ухвалі всі інші цікаві деталі оборудки. Так, мою увагу привернула сума позовних вимог 6,4 млрд грн за нестачу 183 тисяч тонн нафти, бо, виконавши просту арифметичну дію, отримуємо на ціну – 35 000 грн за тонну, або 115 дол за барель", - пише Кучеренко, і додає, що котирування тоді були на 45% нижчими.

Він направив звернення до акціонерів МО і Нафтогазу, щоб звернути їхню увагу на вартість нафти, яку Укрнафта купує сама у себе. За 2 дні після публікації Укрнафта перестала купляти/реалізовувати нафту і конденсат за ціною вище 30 тисяч грн і відновила купівлю за цінами в межах 23-24 тис грн.

Кучеренко навів факти, які можуть свідчити про зловживання директора "Укрнафти" та "Укртатнафти": "Це і нарахування собі майже 1 млн дол на рік у складі заробітної плати з обох підприємств, і закупівля труб вдвічі вище ринкової вартості, і продаж паливних талонів компанії, де власником є сестра дружини, і закупівля МТБЕ у свого бізнес-партнера, і співпраці із сумнівними бізнес-структурами, пов'язаними з Медведчуком і необґрунтовані закордонні вояжі підлеглих під виглядом відряджень, і свідоме, як на мою думку, зливання судів по спецдозволу "Укрнафтобуріння", що призвело до зупинки видобутку, і скандал із закупівлею юридичних послуг на десятки мільйонів у фірми екс-міністра оборони", - пише нардеп.

Кучеренко вказує, що завдяки розголосу МО змогло зекономити 2 млрд грн.

"Укрнафта" вирішила, що її основний акціонер, Міноборони, має достатньо коштів на забезпечення ЗСУ, а тому має платити за поставлене пальне ціну з ПДВ, хоча на той час Уряд встановив, що такі операції обкладаються ПДВ за нульовою ставкою… Завдяки публічному розголосу та моїм депутатським зверненням вдалося запобігти цій оборудці", - зазначив Кучеренко.

Він додав, що "Укрнафта" та МОУ підписали додаткові угоди, за якими "Укрнафта" повертає МОУ майже 2 млрд грн раніше сплаченого ПДВ. Тобто розголос дозволив МОУ зекономити 2 млрд грн.

Поділитися сюжетом

Останні новини

Гарбузово-апельсиновий пудинг: "Майстер Шеф" Тетяна Литвинова розкрила секрет простого та смачного десерту

Як правильно садити лохину: поради та секрети від професійних фермерів

Хрусткі огірки на зиму: зірка "Мастер Шеф" розкрила родинний рецепт

Коли висаджувати сажанці винограду для щедрого врожаю: садівники назвали ідеальний час

Жовтневе сонячне затемнення: астрологиня розповіла, що зміниться у житті українців

Водіям підказали, як уникнути штрафу у разі зупинки поліцією: хитрість із двигуном

Як зберегти врожай гарбуза правильно: господарі назвали головні правила

Україна може опинитися у блекауті на кілька днів – енергетики назвали реальну загрозу

Хто собі бере те, що йому не положено, буде розплата, - Інна Гнатюк про період з 10 жовтня до 25 листопада

Курці, готуйтеся – з 2025 року сигарети подорожчають: подробиці нового закону

Пончики без цукру: переможниця "Мастер Шеф" дала рецепт смачного десерту

Коли збирати врожай капусти у 2024 році: господині назвали кращі терміни

Не в лоб, а через фланги: експерт пояснив тактику наступу ворога і як їй протидіяти

Мобілізація в жовтні: на кого з нетерпінням чекає ТЦК

«Не можна сидіти на трьох стільцях»: експерт розповів, що чекає на Грузію далі