НАТО готується запропонувати Україні нову військову місію на липневому саміті

НАТО готується запропонувати Україні нову військову місію на липневому саміті

На липневому саміті НАТО очікується важлива пропозиція для України, яка може маркувати нову фазу співпраці між Альянсом і країною, яка знаходиться в стані війни з Росією вже восьмий рік. За останніми звістками, НАТО розглядає можливість створення нової військової місії, яка буде координувати важливі аспекти військових поставок, навчання військових та співпрацю згідно з довгостроковими угодами з питань безпеки.

Як повідомляє The New York Times , посилаючись на джерела, Україну на запланованому саміті НАТО не запросять до Північноатлантичного альянсу, але їй повідомлять про розробку місії блоку в Німеччині, яка координуватиме питання з надання всіх видів допомоги для країни.

Саміт заплановано на 9-11 липня, він проходитиме у Вашингтоні. За інформацією співрозмовників видання, розробка місії є сильним сигналом про союзництво, надання допомоги Києву на довгостроковий період, а також гарантом майбутньої підтримки країни з боку НАТО, навіть у разі перемоги Дональда Трампа на майбутніх виборах президента в Америці. До цього політик давав обіцянку не підтримувати деяких членів альянсу в протистоянні з РФ, якщо вони не планують надавати достатньо на вирішення питань оборони в рамках блоку.

Місію хочуть назвати “Допомога НАТО в забезпеченні безпеки та навчанні для України” або NATO Security Assistance and Training for Ukraine (NSATU). Своє розміщення вона передбачає на військовому американському об’єкті у Вісбадені. Її керівником, найімовірніше, стане генерал США, підпорядкування якого буде організовано безпосередньо головному керівництву альянсу і командувачу Європейським командуванням американських ЗС, а також верховному головнокомандувачу Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генералу Крістоферу Каволі.

До функцій місії належатиме розподіл допомоги з боку різних держав, які здійснюють постачання українській стороні ППО, артилерії та надалі винищувачів F-16. Додатково до неї буде включено питання з навчання їхніх військових і взаємодію в рамках довгострокових двосторонніх угод із питань безпеки, повідомили джерела газети. Усі учасники блоку висловили свою згоду щодо створення подібної місії.

За словами американського експосла в НАТО Іво Даалдера виданню, створення місії є спробою “захистити Україну від Трампа” і навмисно посилити зближення України “і НАТО для підтримки України сьогодні, а також у майбутньому”.

Місія планує свою роботу у взаємодії з Контактною групою з допомоги українській стороні, що діє під керівництвом Америки.

Видання вказує на те, що сьогоднішню відмову від прийняття Києва до Північноатлантичного альянсу пов’язують не лише з тривалим українським конфліктом, а й ще з необхідністю проведення в Україні реформ із боротьби з корупцією та зміцнення демократії і верховенства закону.

Поділитися сюжетом

Останні новини

Вчителям пропонують поборотися за 500 тисяч гривень: що треба знати

Чиновників вимагають відправити на фронт: відновити мотивацію суспільства

Свинячі реберця в томатній глазурі від "Мастер Шефа": рецепт, який здивує всіх

Поділився не лише повноваженнями: губернатор Забайкальщини витер соплі об підлеглу чиновницю

Сильне похолодання в багатьох областях: синоптик зробила прогноз погоди

Ухилянтам пропонують 50% знижки: подробиці нового законопроекту

Як виростити кріп на підвіконні: прості поради для хорошого врожаю

Забрати дитину зі шкільного укриття під час тривоги: що потрібно знати батькам

Розвал росії розпочнеться з Кавказу: Ахмад Ахмедов заявив, що Дагестан зробить те, що не змогла Чечня

Вартість проїзду у громадському транспорті: коли можуть піднятися тарифи

Соковитий цитрусовий кекс: рецепт простого десерту із секретним інгредієнтом від зірки "Майстер Шеф"

10 авто для великих сімейних поїздок, які не спустошать ваш бюджет

М'ясо на столі стане розкішшю: Україну сколихне серйозне подорожчання

Тимчасова допомога дітям: як оформити і скільки можна отримати в 2024 році

Астрологічний прогноз на 11 жовтня: що чекає на знаки Зодіаку в п'ятницю