Організації збройних заколотів: держдума РФ підтримала довічні терміни
Держдума РФ проголосувала за посилення покарання за організацію збройних заколотів з 20 років позбавлення волі до довічного ув'язнення, якщо призвели до тяжких наслідків.
Про це повідомляють російські ЗМІ.
Зазначається, що поправки до Кримінального кодексу підтримали одноголосно у першому читанні.
Документ передбачає диференціацію відповідальності залежно від ступеня залучення та "заподіяної шкоди". За організацію чи керівництво заколотом каратимуть від 15 до 20 років ув'язнення, за участь - від 12 до 20 років (незмінна).
Довічний термін загрожуватиме у разі, якщо заколот спричинив тяжкі наслідки, зокрема, до загибелі людей. Передбачений альтернативний варіант - 15-20 років позбавлення волі та штраф від 500 тис. до 1 млн рублів.
Пропонують звільняти від кримінальної відповідальності тих, хто добровільно та своєчасно таємно здасть заколотників. Проте у такої людини не повинно бути інших злочинів, таких як шпигунство чи насильницьке захоплення влади. Зміни внесуть до ст. 275 КК "Держзрада".
В РФ вирішили посилити покарання за заколот після повстання засновника ПВК "Вагнер" Євгена Пригожина. Диктатор РФ виступив зі зверненням до росіян, назвавши заколот "зрадою" та "ударом у спину". Пізніше учасники "маршу справедливості" не понесли жодного покарання, а сам Пригожин загинув за загадкових обставин.
Раніше ми писали, що в Росії затримали командира російських штурмовиків, що захоплювали Авдіївку.