Північнокорейські солдати на фронті: чим може відповісти ЄС і чи будуть війська НАТО в Україні
Нещодавні повідомлення про можливу участь тисяч північнокорейських солдатів у війні в Україні на боці рф відродили дискусії західних політиків про введення європейських військ на підтримку Києва.
Як повідомляє видання Politico, зростає тиск на європейські країни, аби ті переглянули свою позицію щодо військової підтримки України, особливо після того, як з’явилася інформація про постачання боєприпасів і військових ресурсів з боку КНДР.
Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс у своїй заяві наголосив на необхідності повернутися до обговорення пропозиції президента Франції Еммануеля Макрона щодо відправки європейських військ до України. На його думку, якщо підтвердяться дані про участь північнокорейських солдатів у бойових діях, це змінить баланс сил і змусить Європу активніше підтримувати Україну.
"Ми не можемо стояти осторонь, коли Росія залучає такі ресурси. Якщо інформація підтвердиться, це буде серйозним викликом для Європи," – заявив Ландсбергіс.
Ідея Макрона про відправку європейських військових в Україну була відхилена ще в лютому цього року. Канцлер Німеччини Олаф Шольц тоді пообіцяв, що НАТОвські війська не будуть розміщені на території України, щоб уникнути ескалації конфлікту з росією. Проте нові загрози, зокрема можливе залучення солдатів КНДР, підштовхують європейських політиків до перегляду своїх позицій.
Ріхо Терхас, колишній командувач збройних сил Естонії та нинішній член Європарламенту, переконаний, що Захід використовує невпевненість у достовірності розвідданих як привід для бездіяльності. Терхас заявив, що хоча інтеграція північнокорейських військ у російські підрозділи може бути складною задачею з мінімальним оперативним впливом на бойові дії, Європа має розглянути варіант введення своїх військ в Україну.
"Це має бути одним із варіантів нашої стратегії. Якщо конфлікт триватиме, це може стати вирішальним кроком," – заявив Терхас.
Джерело: politico.
Останні новини:
Гарріс у разі перемоги змінить політику щодо України: експерт розповів, як демократка сприймає війну.
«Підтримка» Гарріс від Путіна: експерти розповіли, навіщо Кремль хвалить демократів.
Гарріс може програти вибори через Нетаньяху: експерти розповіли, як Ізраїль використовує війну проти демократів.