Путін збирає союзників у Казані: експерти розповіли, чого він домагається
Цього тижня в російському місті Казань стартував важливий саміт, на якому понад 20 глав держав, зокрема Китай, Індія та Іран, зустрічаються в рамках БРІКС.
Як зазначає BBC, захід анонсували як одну з найбільших зовнішньополітичних подій росії, покликану продемонструвати, що спроби міжнародної ізоляції Москви зазнали поразки.
Попри санкції Заходу та ордер на арешт від Міжнародного кримінального суду, президент рф Володимир Путін має на меті показати, що його країна має потужних друзів. Кріс Віфер, партнер консалтингової компанії Macro-Advisory, зазначає, що цей саміт є спробою Кремля довести, що росія не лише виживає під тиском санкцій, а й здатна будувати нові альянси. Присутність таких держав, як Китай та Індія, підсилює враження про відсутність ізоляції рф.
Основна мета Путіна полягає у тому, щоб обговорити можливості створення альтернативної долару валюти для глобальних розрахунків, що могло б послабити вплив санкцій.
Однак, всередині БРІКС є серйозні розбіжності. Китай та Індія — дві найбільші економіки блоку — часто не можуть досягти спільних рішень через геополітичні та економічні інтереси. Колишній головний економіст Goldman Sachs Джим О’Ніл, який колись придумав абревіатуру BRIC, зазначає, що реальна співпраця між цими країнами є складною, а їхні суперечки — серйозним викликом для організації.
Окрім того, серед нових членів БРІКС теж є напруження. Єгипет і Ефіопія вже давно мають конфлікти, а Іран і Саудівська Аравія є регіональними суперниками. Тому можливість, що всі ці країни погодяться на спільні рішення, викликає сумніви.
Джерело: bbc.
Останні новини:
Гарріс у разі перемоги змінить політику щодо України: експерт розповів, як демократка сприймає війну.
«Підтримка» Гарріс від Путіна: експерти розповіли, навіщо Кремль хвалить демократів.
Гарріс може програти вибори через Нетаньяху: експерти розповіли, як Ізраїль використовує війну проти демократів.