Швейцарія може відмовитися від повного нейтралітету: експерти розповіли, як це позначиться на війні в Україні
Зіткнення цих цінностей, а також побоювання, що Путін є загрозою для всієї Європи, спонукають країну переглянути свою оборонну позицію.
У сенсаційній доповіді група експертів рекомендує уряду країни, яка з 1515 року зберігає нейтралітет, працювати над «спільним оборонним потенціалом» з ЄС та НАТО.
Після нападу Росії в Україну нейтралітет знову став предметом політичних дебатів як усередині країни, так і за кордоном. Тиск на Швейцарію з метою прояснити свою позицію зростає», — йдеться у доповіді, яка закликає до «перегляду» її політики нейтралітету.
Одним із багатьох факторів є те, як нейтралітет Швейцарії вплинув на продаж зброї; іншим — як краще захистити країну, оточену двома угрупованнями, яких вона не належить.
Потенційний політичний переворот — ще одна ознака того, як повномасштабне вторгнення Росії до України 2022 року змінює ландшафт безпеки Європи.
Неспровокований напад спонукав Швецію та Фінляндію відмовитися від нейтралітету та приєднатися до НАТО.
Швейцарія заблокувала постачання зброї та боєприпасів на Україну з кількох європейських країн. Потрібні були місяці тиску на Швейцарію, щоб вона погодилася відправити надлишки танків Leopard до Німеччини для заміни відправлених на Україну.
За останні місяці Федеральна рада Швейцарії, яка керує країною, продемонструвала готовність до співпраці як з НАТО, так і з ЄС у питаннях безпеки та оборони.
Напередодні швейцарська делегація відправилася в Люксембург для зустрічі з Агентством підтримки та закупівель НАТО (NSPA). Однією з цілей зустрічі була оцінка потенційної синергії та можливостей співробітництва з агентством.
Раніше цього місяця федеральна рада також схвалила участь у двох проектах Постійного структурованого співробітництва ЄС (PESCO): один з військової мобільності, спрямований на полегшення перетину кордонів, та інший по кіберзахисту.
За словами Ріклі, Швейцарія хоче довести, що вона відіграє свою роль, якщо нейтральній країні знадобиться військова допомога від країн ЄС чи НАТО.
Джерело: politico.
Армія Росії почала атакувати Україну новим типом авіабомб: військовий експерт розповів про небезпеку.
Перелом ситуації на фронті: військовий експерт прогнозував до кінця 2024 року.
Які ракети отримали українські F-16: військовий експерт розповів, як це вплине на фронт.