Спущені Путіним собаки можуть розвернутися: на Заході дали прогноз закінчення війни в Україні
/https%3A%2F%2Ft9237931.s3.eu-central-1.amazonaws.com%2Ffeed%2F15%2F287fe0904ea3e9c1cdd93a0c9f9239a6.jpg)
Російському впливу у світі без перемоги у війні з Україною загрожує повний занепад. Хоч вона влила величезні коштів у зміцнення впливу, однак відсутність перемоги перекреслить усі зроблені зусилля.
Про це йдеться у матеріалі Project Syndicate.
Читайте також: Путінський ядерний шантаж Заходу: у ISW назвали цілі Кремля
Як зазначається у публікації, якщо позиції РФ на Чорному морі будуть надалі слабшати, її вплив у Середземномор'ї піде в небуття.
Видання наголошує, що у питання розробки стратегії стримування РФ, НАТО та Євросоюз, мають усвідомлювати, що на Чорному морі потрібні аналогічні зусилля.
Ці два регіони є єдиним стратегічним простором у протистоянні Росії та Заходу. Водночас, втрати Чорноморського флоту РФ підірвали її здатність нарощувати "силу" у Чорному морі та Середземномор'ї.
У публікації наголошується, що також продукція російського військово-промислового комплексу погано продемонструвала себе в Україні.
"Без повної перемоги в Україні вплив Росії у Чорному морі, Середземномор'ї та Близькому Сході, швидше за все, згодом знизиться. Враховуючи, що військово-морська присутність і міць Росії в Середземному морі залежать від сили її Чорноморського флоту, навантаження на російські ресурси, спричинене збройним конфліктом в Україні, має накопичувальний ефект... Такі слабкі результати можуть знизити інтерес до російського озброєння в регіоні та за його межами. Що ще важливіше, ослаблена російська оборонна промисловість, яка раніше традиційно прив'язувала інші країни до РФ, тепер по суті працює на ослаблення впливу Кремля", - йдеться у статті.
Глобальний Південь є ключовим полем битви між РФ та країнами Заходу. Тепер геополітична орієнтація росіян у регіоні схожа на позицію в радянські часи, коли відбувалась підтримка арабських держав проти Ізраїлю.
В часи холодної війни вплив СРСР на Близькому Сході був на піку на початку 70-х років, однак раптом почав спадати. Вигнання Єгиптом радянських військових у 72-му році було поворотним моментом. Що ознаменувалось подальшим переходом Каїра у західний табір на чолі зі Сполученими Штатами.
"Виникає питання, а чи не досяг свого піку вплив Кремля в регіоні до приходу на Україну", - риторично зауважується у статті.
Раніше "Апостроф" повідомляв, що Росія знову завела "шарманку" про переговори.
- Вас також може зацікавити:
Чи наблизить Саміт у Швейцарії до миру
Байден не поїде на саміт миру в Швейцарію: названо причину
Україна все ближче до ЄС: чи знайде Київ ключ до "угорського замку"