США повинні переглянути оборонну стратегію, участь у кількох конфліктах вимагає тіснішої співпраці з союзниками

США повинні переглянути оборонну стратегію, участь у кількох конфліктах вимагає тіснішої співпраці з союзниками

Протягом президентських термінів Обами, Трампа та Байдена, США дотримувалися оборонної стратегії, яка припускала, що країні ніколи не доведеться воювати на кількох фронтах одночасно. Цей підхід був прийнятий на тлі жорсткої бюджетної економії, що призвело до скорочення збройних сил США. Однак, як зазначає Foreign Affairs, такий перехід виявився помилковим, особливо в сучасних умовах.

“Зараз Сполучені Штати залучені у два конфлікти — в Україні та Ізраїлі — і стикаються з можливістю третього конфлікту через Тайвань або Південну Корею. Усі ці регіони важливі для американських інтересів і взаємопов’язані”, — підкреслюють автори статті. Попередні спроби США знизити свою присутність у Європі та на Близькому Сході негативно вплинули на обороноздатність країни. Наприклад, скорочення американського військового контингенту на Близькому Сході створило “вакуум”, який швидко заповнили іранські проксі.

Аналітики вважають, що якщо США не зможуть ефективно протистояти агресії в одному з регіонів, це буде сприйнято як слабкість. Віра союзників у Вашингтон похитнулася після того, як адміністрація Обами не змогла стримати Сирію від використання хімічної зброї, попри всі попередження про “червоні лінії”. Тим часом супротивники США активно співпрацюють: Іран продає нафту Китаю, Китай фінансує Північну Корею, а Північна Корея постачає зброю Росії. Це створює серйозний виклик для колективного Заходу.

Вашингтон має сильних союзників в Європі, Східній Азії та на Близькому Сході, але їм необхідно покращити взаємодію та створити систему, яка дозволить швидко спрямовувати ресурси туди, де вони потрібні найбільше. “Захід повинен спільно створювати та використовувати більше боєприпасів, зброї та військових баз”, — зазначають автори статті. США також повинні розробити більш ефективну військову стратегію разом зі своїми партнерами.

Для покращення обороноздатності США та їхнім союзникам необхідно збільшити оборонне виробництво. Війни в Україні та Секторі Гази показали, що сучасні конфлікти потребують великої кількості боєприпасів, що перевищує виробничі можливості постачальників. Окрім довгострокових контрактів для оборонних компаній, потрібно встановити мінімальні рівні запасів озброєння та створити механізм автоматичного поповнення.

Також важливо спростити та прискорити процедури продажу військової продукції за кордон. США можуть зменшити навантаження на свій ВПК, передаючи сучасні технології близьким союзникам для виробництва необхідної зброї. Співпраця з країнами-партнерами, такими як Японія, Південна Корея та Ізраїль, може значно підвищити обороноздатність.

Америці та її союзникам слід подумати про спільне використання військових баз у стратегічно важливих місцях. Наприклад, порти Японії та аеродроми Австралії, які використовувалися під час Другої світової війни, можуть бути відроджені. Важливо також захистити ці об’єкти від потенційних атак далекобійними ракетами, використовуючи новітні технології, такі як зброя спрямованої енергії та дрони.

Колективному Заходу необхідно розробити спільні стратегії для більш ефективної співпраці. США можуть вести війни на кількох фронтах, але тільки в тісній взаємодії з партнерами. Оскільки Вашингтон стикається з викликами в трьох регіонах, йому доведеться навчитися краще співпрацювати зі своїми союзниками, тому що в великих війнах жодна країна, навіть найсильніша, не може перемогти самостійно.

Поділитися сюжетом

Останні новини

Внутрішня безпека СБУ має перевірити генерала Носача, – Тука

Верховна Рада ухвалила закон: які нововведення готуються в армії

"Нафтогаз" попередив українців про опалення: відомо, що потрібно зробити перед включенням тепла в оселі

​Онук та дід з Одеси налагодили міжнародний наркотрафік у дитячих іграшках

Кличко: Столиця підготувала до зими 550 одиниць снігоприбиральної техніки та зробила запаси солі і піску

У РНБО відреагували на фейк z-пропаганди про масовані ракетні удари

За "уламками" по НПЗ у Саратові стоїть Головне управління розвідки

Відпочинь від Dota 2, адже студія Blizzard готується до анонсу ремастера Warcraft II

Масована нічна атака по Одесі: є жертви та поранені, моторошні кадри

Як можуть змінитися комунальні платіжки у 2025 році

"Укрзалізниця" оскандалилась через російську мову

Переломний момент: Генсек НАТО розповів, чому війська КНДР у Європі змінюють правила гри

Донька Маска через перемогу Трампа ухвалила важливе життєве рішення

Мільйонні борги спонукають до підвищення тарифів: вода з крана може стати дорогим задоволенням

Фіксував розміщення військових об'єктів: ТЦКшник зливав росіянам позиції ЗСУ