Таємна дипломатія авторитарних країн: філософ Сергій Дацюк пояснив, чому про мир із росією не домовитись
Про це він розповів у програмі «Діалоги з Максимом Ялі».
Експерт звертає увагу на досить цікаву річ: ми знаємо деталі договорів між США, Європою та Україною, а ось між росією з Іраном, Китаєм, КНДР – ні. Як він пояснює, коли до демократичної частини входить якийсь учасник із авторитарного світу, одразу вирізається простір таємниці, саме тому й Стамбульські угоди не могли бути відкритими.
«Ми не можемо сподіватися на те, що війну можна виграти шляхом дипломатії. Тому що дипломатія за участю авторитарних режимів – це завжди буде таємна дипломатія. Скільки б наш президент не їздив якими країнами, рано чи пізно йому доведеться сісти домовлятися з ось цією частиною світу, яка діє шляхом таємних угод», - наголошує Сергій Дацюк.
А для того, щоб укласти щось у таємному режимі, пояснює він, потрібно мати уявлення про систему, її принципи та перспективи, адже ти не можеш укласти те, що суперечить найближчому майбутньому світу. Тому, констатує філософ, треба знати, хто буде головним – Китай чи США, що буде у світі – авторитаризм з окремими ядерними фортецями чи республіка, адже все це – два різні майбутні та два різні мирні договори.
«Щойно ви намагаєтеся сказати, що ми виграємо війну дипломатичними засобами, потрапляєте у цю вилку. Тому війна не може бути виграна дипломатичними засобами. З іншого боку, вона і на фронті виграна бути не може. Україна має один вихід – побудувати свій мир і пред'явити його світу», - підсумовує Сергій Дацюк.