В The Guardian припускають, що Росія знала про ймовірність вторгнення на Курщину за кілька місяців
Російське командування прогнозувало ймовірність наступальних дій Збройних сил Україні в Курській області та готувало плани щодо запобігання цьому протягом декількох місяців. Проте отримані дані свідчать також про "безлад" та моральні проблеми у війську противника.
Про це пише The Guardian, посилаючись на отримані документи, які ЗСУ захопили на покинутих противником позиціях в регіоні.
Видання зауважує, що "це викриття робить безлад серед російських військ після нападу України на початку серпня ще більш ганебним". Документи також розкривають занепокоєння Росії щодо морального духу в лавах в Курську.
В The Guardian не змогли самостійно перевірити автентичність документів, "хоча вони мають ознаки справжньої російської армійської комунікації". Наприкінці серпня представники видання зустрілися з українськими спецпідрозділами, що власне і вилучили документи через кілька годин після виходу з території Росії.
Деякі з документів були роздрукованими наказами, які розіслали різним підрозділам, а інші - рукописними журнали, що фіксують події та проблеми на конкретних позиціях. Найбільш ранні записи датовані кінцем 2023 року, тоді як найсвіжіші документи - лише за шість тижнів до того, як Україна почала вторгнення в Курську область 6 серпня.
Дані переважно стосуються підрозділів 488-го гвардійського мотострілецького полку зс рф, зокрема з другої роти його 17-го батальйону.
Видання припускає, що отримані документи містять багатомісячні попередження про можливе вторгнення в цей район і спробу захопити Суджу. Зокрема:
"У повідомленні від 4 січня йшлося про «можливість прориву на державному кордоні» з боку українських збройних формувань і наказувалося посилити навчання для підготовки до відбиття будь-якого нападу. 19 лютого командирів підрозділів попередили про плани України щодо «швидкого прориву з Сумської області вглиб російської території на глибину до 80 км з метою створення чотириденного “коридору” до прибуття основних підрозділів української армії на бронетехніці. У середині березня прикордонні підрозділи отримали наказ посилити оборонні рубежі і «організувати додаткові навчання для керівництва підрозділів і опорних пунктів щодо належної організації оборони» в рамках підготовки до транскордонної атаки українських військ".
Також було передбачено, що Україна спробує зруйнувати міст через річку Сейм, щоб перервати російські лінії постачання в регіоні. У червневому документі нарікали на те, що російські підрозділи, дислоковані на фронті, "укомплектовані в середньому лише на 60-70% і в основному складаються з резервістів зі слабкою підготовкою".
У березні в російських документах зазначається, що почастішали випадки, коли українські диверсійні групи маскувалися для роботи в тилу російських військ, одягаючи російську форму.
"З метою запобігання проникненню противника в наші бойові порядки … командирам запровадити використання розпізнавальних знаків варіанту № 6, виготовлених з матеріалів шириною 8 см, які кріпляться за допомогою невидимої стрічки", - йдеться в наказі за березень.
Нагадаємо, у матеріалі Forbes також вказували на труднощі та проблеми російської армії в курській операції. Зокрема, російський гарнізон біля Веселого в Курській області РФ включає велику кількість погано підготовлених молодих призовників, які, відповідно до політики Кремля, не повинні брати участь у бойових діях.