Верховна Рада зняла з розгляду законопроєкт про військову поліцію після суспільного резонансу

Верховна Рада зняла з розгляду законопроєкт про військову поліцію після суспільного резонансу

Минулого тижня у Верховній Раді ініціювали створення військової поліції в Україні, яка мала б законне право на розшук та затримання військовослужбовців і ухилянтів. Проте 5 червня, після суспільного розголосу, законопроєкт зняли з розгляду.

Військова поліція, за задумом законопроєкту, мала стати новою правоохоронною структурою. Варто зазначити, що наразі в Україні вже функціонує Військова служба правопорядку в ЗСУ. Міністерство оборони підтримувало цей законопроєкт і напередодні голосування закликало Раду його ухвалити, наголошуючи на його важливості для створення системи військової юстиції.

Права та обов’язки військової поліції

Законопроєкт передбачав, що військова поліція зможе тимчасово обмежувати або забороняти рух транспорту і пішоходів, проводити поверхневі перевірки транспортних засобів і документів водіїв. Під час воєнного або надзвичайного стану вона брала б участь у боротьбі з ворожими диверсійно-розвідувальними групами, охороні військових об’єктів, відновленні та підтриманні порядку у військових частинах, та забезпеченні особливого режиму в’їзду і виїзду.

Також військова поліція мала б право перевіряти документи у військовослужбовців, військовозобов’язаних і резервістів, затримувати їх під час зборів і викликати для надання пояснень у справах, що перебувають у її провадженні.

Скандальні норми законопроєкту

Суспільний резонанс викликали положення про право військової поліції проникати до житла, якщо це необхідно для встановлення правопорядку, та затримувати осіб, підозрюваних у вчиненні злочинів. Також обговорювалося положення про можливість співпраці з цивільними на договірних засадах, з матеріальним та моральним заохоченням за надання допомоги у виявленні та припиненні кримінальних правопорушень.

Реакція юристів і причини зняття законопроєкту

Адвокат Катерина Аніщенко зазначила, що військова поліція мала б право розшукувати військовозобов’язаних, які не оновили свої облікові дані або були оголошені в розшук. Вона також звернула увагу на спірну норму про заохочення цивільних до співпраці.

5 червня Верховна Рада зняла з розгляду законопроєкти №6569-д і 6570-д про створення військової поліції. Народний депутат Ярослав Железняк повідомив, що 278 депутатів проголосували за це рішення. Він зазначив, що парламентарі повернуться до розгляду законопроєктів після проведення додаткових консультацій.

Поділитися сюжетом

Останні новини

Замовив нові долари, а отримав "потерті": ПриватБанк пояснив, що робити

Наймолодшому лише 16 років: п'ятеро українців виконали завдання проти ЗСУ, замовлення надійшло з рф

Ефектні трюки, але "слабкий" сюжет: Лару Крофт показали у новій анімації

Два МіГ-31К ВКС РФ могли залишити Білорусь, - OSINT "Гаюн"

З яблуками та маком: рецепт лінивого та смачного штруделя з тіста філо

Курточки доведеться одягати не лише вранці: українців попередили про критичне зниження температури

Суми взяті "зі стелі": клієнти "Нафтогазу" скаржаться на платіжки за газ

Головне за 12 жовтня: школа без тепла, посилення мобілізації, доплати пенсіонерам та обмеження для українців у Німеччині

Вибори у США: Мін'юст подав до суду на Вірджинію

"На карту 17 млн...": аналітик показав, як приховали "зарплату" звільненого голови "Укренерго" Кудрицького

Як виростити лохину на балконі: фермери розповіли секрети неймовірного врожаю

Що робити, якщо отримали неправильну платіжку: роз'яснення від "Нафтогазу"

Швидкий рецепт печива на сковороді: виходить дуже смачно і без духовки

Бої на Курщині: поліські десантники показали, як нищать морську піхоту РФ

Автобус, машина без керма та робот Optimus: новинки Ілона Маска, презентовані на Warner Bros