Війна в Україні: безпілотники кидають виклик світовій оборонці
/https%3A%2F%2Ft9237931.s3.eu-central-1.amazonaws.com%2Ffeed%2F1%2F9c284de3ad5da19559cefc3cc6c2b41c.jpg)
Розробка програм традиційної зброї потребує багато часу, іноді десятиліть, вона покладається на значні державні бюджети, а також великі дослідні та випробувальні центри.
У той же час дрони дешеві, смертоносні та швидкі у виготовленні – вони зрівнюють умови між дрібними гравцями та відомими гігантами галузі.
"Україна демонструє, що час виходу на ринок та гнучкіша розробка важливі. Замість того, щоб розробляти ідеальний продукт, який може зайняти багато років, важливо швидко створювати продукти, які можна тестувати, модифікувати та тестувати знову. Швидкість має вирішальне значення", – заявив виконавчий директор шведського чемпіона із оборони Saab Мікаель Йоханссон.
За словами журналістів, змінюватися потрібно не лише галузі. Міністерствам оборони та урядам доведеться змінювати підхід до закупівлі зброї, щоби не відставати.
Тому що дедалі більше циклів розробки зброї визначаються програмним забезпеченням, автономними системами, керованими штучним інтелектом.
Спочатку офіційним особам доведеться шукати за межами свого звичайного пулу постачальників, щоб залучити менші компанії, багато з яких мають технологічний досвід.
"Якщо Україна чомусь нас навчила, то це тому, що нам потрібно рухатися швидше ", – наголосив голова Стратегічного командування Великобританії, генерал Джеймс Хокенхалл.
Джерело: The Financial Times.
Читайте також:
Вторгнення Росії в Україну: експерти про те, як НАТО має змінити свою стратегію стримування.
Ризик нової війни: де назріває ескалація, невтішний прогноз експерта.
Підсумок дебатів – «катастрофа» для Байдена: демократи шукають заміну.