Вісім країн ЄС закликають до переоцінки ситуації в Сирії для повернення біженців

Вісім країн ЄС закликають до переоцінки ситуації в Сирії для повернення біженців

Представники урядів восьми країн-членів Європейського союзу висловили у п’ятницю необхідність перегляду ситуації в Сирії з метою сприяти добровільному поверненню біженців на їхню батьківщину.

У спільній заяві представники Австрії, Чехії, Кіпру, Данії, Греції, Італії, Мальти та Польщі висловили підтримку перегляду ситуації з метою “ефективнішого управління” сирійськими біженцями, що шукають притулок у країнах ЄС.

Учасники саміту в Кіпрі відзначили значні зміни в ситуації в Сирії, хоча досягнення повної політичної стабільності ще не вдалося.

Крім того, було підкреслено необхідність збільшення підтримки Лівану з боку Європейського союзу з метою зменшення ризику масової міграції з Лівану до країн ЄС.

У заяві також зазначено, що рішення про те, хто має право перетинати кордони держав-членів ЄС, повинно прийматися відповідними урядами країн-членів, а не злочинними мережами, що займаються незаконним перевезенням мігрантів та торгівлею людьми.

На наступний день після того, як 15 країн-членів Європейського Союзу висловили публічний заклик до Брюсселя про переосмислення ситуації в Сирії, з’явився заклик до посилення партнерства з країнами, розташованими на міграційних маршрутах, з метою підтримки місцевого населення та запобігання нелегальній міграції до країн ЄС.

Ці країни заявили, що, хоча вони “повністю підтримують” необхідність дотримання міжнародного права у справі підтримки сирійських біженців, вони сподіваються, що їхні переговори можуть спровокувати більш широку дискусію в ЄС щодо процесу надання мігрантам міжнародного захисту.

Посадовець з Кіпру, виступаючи на умовах анонімності, заявив, що будь-яка переоцінка ситуації в Сирії не означатиме автоматично депортації біженців назад до їхньої країни. Замість цього, сирійські біженці з районів, визнаних безпечними, можуть втратити різноманітні види допомоги, пільг та право на роботу.

У вівторок міністри фінансів ЄС остаточно схвалили історичний міграційний пакт, хоча три країни – Польща, Словаччина та Угорщина – проголосували проти. Пакт передбачає всеосяжне регулювання міграційних питань у Європейському Союзі, включаючи надання допомоги країнам, які стикаються з міграційним тиском.

Раніше ЄС оголосив про фінансовий пакет у розмірі одного мільярда євро для Лівану з метою підтримки його економіки та забезпечення безпеки.

Поділитися сюжетом

Останні новини

НАЗК озвучив імена військкомів, які живуть як королі: майна на сотні мільйонів

Супермаркети різко підвищили ціни на м'ясо

Баклажани тепер готую так: "Мастер Шеф" Хіменес-Браво дав цікавий рецепт

У гравців 15 годин на основні завдання: для Hogwarts Legacy створюють масштабне DLC

Українці зможуть отримувати пенсії по-новому: деталі законопроекту

Поліція займеться школярами: будуть реагувати дуже швидко

Які квіти можна садити на зиму, щоб вони не замерзли: господині поділились хитрощами

Солдати КНДР можуть вступити у війну: "10 тисяч підготовлених військових"

Пенсія за віком чи інвалідністю: що вигідніше для українців

Ароматна юшка по-одеськи: простий рецепт від зірки "Мастер шеф" Тетяни Литвинової

Кінець смутку та сльозам: головний ігровий провал 2024 року готується повернутися із сенсацією

Облави ТЦК після концертів мають відбуватися постійно: нардеп попередив ухилянтів

Вартість опалення зросте на 110%: коли зміняться платіжки

Гороскоп на 14 жовтня для всіх знаків Зодіаку: хто отримає хороші новини

Чому жінкам заборонено працювати 14 жовтня і кому потрібно одягти найкращий одяг сьогодні: прикмети та заборони на Параскеви