Допомога чи підстава? Що потрібно зробити українцям, щоб через субсидії не було проблем із судом
Для всіх наших дорогих та шанованих читачів, які з великою відповідальністю стежать за своїми платіжками з комуналки, є дуже важлива інформація. Справа в тому, що у жовтні в Украмні розпочнеться нарахування субсидій на опалювальний період.
Потрібно знати, що трапляються випадки, коли людину можуть змусити повернути отриману ним допомогу до бюджету. Чому таке може статися?
Відповідь на це запитання можна знайти у повідомленнях прес-служби Пенсійного фонду України.
Важливо надати правдиву інформацію
Спочатку нагадаємо, що для призначення субсидії людина може звернутися:
особисто — до сервісних центрів ПФУ незалежно від місця проживання, до ЦНАП за місцем проживання (орендарі, внутрішньо переміщені особи – за фактичним місцем проживання) посадовим особам виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідних територіальних громад;
поштою - на адресу територіального органу ПФУ;
онлайн — на веб-портал ПФУ или портал «Дія».
Потрібно подати такі документи:
• заяву;
• декларацію;
• довідки про доходи (у разі неможливості підтвердити такі доходи довідкою до декларації додається письмове пояснення із зазначенням їхнього розміру);
• копію договору про реструктуризацію заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг (за наявності);
• договір найму житла (у разі наявності).
Ці документи повинні відображати всі обставини заявника, які ретельно перевірятимуться.
Отже, якщо ви юридично не обізнані, рекомендую попередньо з документами звернутися до спеціаліста ПФУ, щоб отримати вичерпну консультацію, як правильно подати документи.
Це бажано зробити заздалегідь, адже якщо інформація буде неповною, неточною чи викривленою, виплату субсидій буде припинено.
Крім того, ви будете зобов'язані повернути до бюджету неправомірно отримані кошти.
Якщо доводиться повертати гроші
Тепер розберемося з нагодою, коли ПФУ (або інший орган, куди було подано декларацію) пропонує повернути бюджетні кошти добровільно, а у вас складне матеріальне становище. У цьому випадку вам потрібно повідомити про це ПФУ, щоб кошти вносити поступово і на вас не було подано позов до суду.
Якщо все-таки щодо вас відкрито провадження у справі, ви можете ознайомитися з документами, які будуть подані ПФУ до суду. Як правило, це акт про проведення перевірки правильності та повноти інформації про вашу заяву, розрахункові відомості, розрахунок субсидії.
Якщо рішенням суду буде встановлено, що кошти були отримані безпідставно, ви будете зобов'язані повернути їх та ще сплатити судовий збір.
Також, субсидії призначатимуть за новими правилами: як зміняться комунальні пільги українців.