Фахівець з досліджень технологій Володимир Бандура про те, як штучний інтелект вплине на освіту: "Це просто незворотньо"
Про це він розповів у програмі «Діалоги» з Максимом Ялі.
«З точки зору вникнути у вузьку технічну конкретну задачу чи то у бізнесі, чи то у точних науках, чи то у програмуванні штучний інтелект може бути одним з найкращих вчителів уже зараз. І ця здатність його тільки посилюється, тому що створюються інструменти, які можуть агрегувати більше даних, самі моделі стають більш потужними тощо. Тому зараз ми отримаємо радикально кращу освіту для всіх, принаймні можливість такої освіти», - зазначає Володимир Бандура.
Як він пояснює, наші і школа, і університет дуже обмежені в архітектурі, тобто не може бути на мільйон учнів мільйон кваліфікованих вчителів з індивідуальними підходами, це економічно неможливо. Відповідно, констатує експерт, у нас 20-30 людей у класі, частина хворіє, частина не розуміє, частині вже не цікаво, бо надто повільно, і от у заданому темпі ефективно вчиться людей 5.
А штучний інтелект, пояснює він, дає змогу кожній людині у класі мати персонального вчителя з універсальними компетенціями та індивідуальною програмою під кожного, зі зручним графіком навчання, а не за цими дзвінками, як на заводі. До того ж, додає експерт, тут і окуляри доповненої реальності, що яблуко падає – ти бачиш формули, які це описують, тощо, це все захопливо і запам’ятовується.
«Є вже всі можливості для трансформації освіти, незалежно від того, що буде робити держава чи що будуть робити люди в освіті. Вона буде трансформуватися, це просто незворотньо, питання тільки швидкості, системності, всепроникності. А по-хорошому освіта має взяти це як прапорець, як новий інструмент, нові можливості і активно це впроваджувати», - підкреслює Володимир Бандура.