Коли не можна працювати 26 вересня і що треба закопати під деревом: прикмети та заборони на Іоанна Богослова
Церква цього дня вшановує пам'ять апостола та євангеліста Іоанна Богослова. Інші назви свята: "Богослов", "Іван-мандрівник", "Шептун покривний".
У народному календарі день святого апостола Іоанна відзначають двічі на рік, називаючи Івана травневого – пшеничником, а Івана осіннього – Богословом.
Мандрівники раніше робили цього дня палицю їхньої горобини. Якщо ситуація критична, то відгризали та жували тріску від нього. Є повір'я, що тоді одразу знайдеться потрібне вирішення проблем. Але рубати горобину на дрова або ламати її не можна, а навесні не рвуть її квіти. Це дерево пов'язує душу людини з природою, і воно дуже злопам'ятне. Якщо образити горобину, можна самому померти чи помре родич. Та й знахарі переносять хвороби на горобину і якщо її зрубати, то підхопіть чужу недугу. А до знахарів рідко ходять із звичайною застудою.
Якщо у вас у дворі виросла горобина втеча, це гарний знак, на вас чекає поповнення в сім'ї. Якщо горобина засохла, то хтось помре. Намисто з ягід горобини робили не просто так, вони є оберегом від чарів. Носити їх треба весь рік, до нових ягід, а стару прикрасу потрібно спалити або закопати під молодим деревом.