Не можна лаятися та згадувати погане про померлого 9 листопада: прикмети та забобони у поминальну суботу
9 листопада християни східного обряду відзначатимуть особливу поминальну суботу, яка випадає перед початком Різдвяного посту. Цей день, відомий як батьківська субота, присвячений молитвам за упокій душ померлих родичів.
Традиційно люди в цей час приходять до храму, аби віддати данину пам'яті своїм близьким, помолитися і поставити свічки за їхній спокій. Батьківська субота супроводжується певними звичаями і заборонами, які допомагають створити атмосферу тиші та благоговіння, необхідну для молитов і спогадів.
Поминальні звичаї також поширюються і на поведінку на кладовищі. Зокрема, на могилах не прийнято залишати їжу — це суперечить традиційному уявленню про належне вшанування померлих.
Зазвичай напередодні батьківської суботи у храмах служать панахиди, які мають назву “парастас” (з грецької це перекладається як “клопотання” або “прохання”). Безпосередньо в день поминання проводять ранкову літургію, під час якої віряни можуть подати записки про упокій своїх рідних та замовити сорокоуст. У цей день до храмів приносять “панахидки” — продукти, зазвичай пісні, які потім роздають потребуючим як милостиню.
У родинному колі вдома також влаштовують поминальний обід, головною стравою на якому є кутя. Кутя символізує воскресіння і є важливим елементом обряду, який підкреслює зв’язок живих і померлих.
Раніше ми повідомляли, гороскоп на листопад 2024 року.
Всього 16 гривень і свято буде ідеальним- детальніше на Знай.ua.