Не сумуйте 1 жовтня та поставте хліб на вікно: прикмети, заборони та звичаї на Покрову Пресвятої Богородиці
1 жовтня українці відзначають одразу три великі свята: православне свято Покрова Пресвятої богородиці, День українського козацтва та День захисника вітчизни.
Покров 2024 року: традиції свята
Цього дня віруючі християни відвідують храм і звертаються у молитві до Пресвятої Богородиці з проханням про здоров'я, захист, допомогу, сприяння у сімейному житті та любові. Вважається, що протягом року до наступного Покрова Богородиця допомагатиме і оберігатиме того, хто їй помолився.
Варто зазначити, що для незаміжніх дівчат Покров був найулюбленішим святом: у молоді розпочинався сезон вечорниць, для їхніх батьків – період весіль, а дівчата на виданні радо брали участь у весільних гуляннях.
Так, в этот день незамужние приговаривали: "Свята Покрівонько, покрий мені голівоньку", "Мати-Покрівонько, покрий Матір сиру Землю і мене молоду", "Свята мати, Покровонько, накрий мою головоньку, хоч ганчіркою, аби не зостатися дівкою", "Свята мати, Покровонько, завинь мою головоньку, чи в шматку, чи в онучу – най ся дівкою не мучу!".
При цьому, молодим дівчатам, які хотіли вийти заміж, слід було прийти до церкви ще до початку святкового богослужіння, щоб поставити свічку та помолитися Пресвятій Богородиці, просячи її про якнайшвидше заміжжя та щасливе сімейне життя. А якщо спекти хліб і залишити в ніч на Покров на віконці – можна заманити нареченого.
Це свято потрібно зустрічати радісно та весело, запрошувати гостей та самим ходити в гості. Крім того, на Покрову господині вранці розводили вогонь у печі, додаючи до дров гілочки плодових дерев – це обіцяло гарний урожай та добробут сім'ї.
Що не можна робити 1 жовтня
Покрова Пресвятої Богородиці не відноситься до двонадесятих свят (тобто 12 найбільших), оскільки події цього дня відбувалися вже не за земного життя Божої матері. Але ця церковна дата все ж таки вважається великим святом.
Цього дня не радять займатися важкою працею – різати, копати, рубати, а також домашніми справами – пранням, збиранням, рукоділлям. За народними прикметами не слід сьогодні позичати гроші - не будуть водитися в будинку, а також сумувати і сумувати - слід дякувати Богородиці та Богу за все, що є.
Раніше ми повідомляли, що якщо у церкві буваєте рідко: 5 головних правил поведінки у храмі.