Обмежено придатних зобов’язали пройти повторний медогляд: в законі визначили крайній термін
В Україні норми нового ухваленого законопроєкту №10313 передбачатимуть обов'язок чоловіків, визнаних обмежено придатними до служби, пройти повторний медогляд.
Про це пише видання Sud.ua.
Читайте також: Нові правила мобілізації: яке обмеження для ухилянтів можуть залишити
Йдеться про законопроект щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист.
У поправці авторства голови Комітету Олександра Завітневича, Федора Веніславського, йдеться що громадяни, яких визнали обмежено придатними до служби в армії до набрання чинності цим законом упродовж дев'яти місяців мають знову піти на медичний огляд. Мета - визначення придатності до військової служби.
"Під час голосування у пленарному залі дану поправку на підтвердження не ставили, тож, вона має бути врахована і у фінальному тексті, який буде йти на підпис до голови Верховної Ради", - пише видання.
Також правками до другого читання у законі Комітет запропонував виключити абзац, який передбачає, що на районні (міські) комісії з питань приписки покладатиметься зняття з військового обліку призовників та взяття на військовий облік громадян, яких за станом здоров'я було визнано непридатними до військової служби в мирний час, обмежено придатними у воєнний час.
В Україні одинадцятий рік триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З 24 лютого 2022 року триває повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у країні, яка воює. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захист своєї країни. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.
Нагадаємо, раніше в Раді висловились щодо відстрочки інвалідам і аспірантам.
- Вас також може зацікавити:
Мобілізація ув'язнених: який варіант пропонує Рада
Від чого залежить покарання за неявку за повісткою: пояснення ТЦК
Депутати, припиніть ділити українців: до чого призведе бронювання за гроші