"Статки бабусі з 90-х": родина "антимонополіста" Кириленка розжилася елітним майном під час війни, фото і відео
Журналісти-розслідувачі підрахували "покупки" родини очільника Антимонопольного комітету України (АМКУ) Павла Кириленка, які у 2020-2023 років сягнули 70 мільйонів гривень. Найбільше придбала нерухомості та автівок бабуся дружини посадовця.
Про це йдеться у розслідуванні "Схем" проєкту "Радіо Свобода".
Читайте також: Поки люди збирають по гривні для ЗСУ: на які авто пересіли чиновники і депутати під час війни, відео
Як зʼясували ЗМІ, родина володіє великим маєтком і двома земельними ділянками неподалік Києва.
"Тесть Олександр Матієнко придбав у котеджному містечку на Київщині 25 соток землі та будинок у 228 квадратних метрів. Згідно з договором купівлі-продажу, який вдалось дістати "Схемам", ця нерухомість обійшлася Матієнку сукупно у 4 мільйони гривень", - зазначають розслідувачі.
Також родині належать 200 квадратними метрами офісної нерухомості у Києві, двома кросоверами, трьома квартирами з паркомісцями в столичних елітних житлових комплексах, чотирма апартаментами в Ужгороді.
"У серпні 2022 року Матієнко придбав майнові права на апартаменти у преміальному житловому комплексі Residents Park в Ужгороді. На той час Павло Кириленко вже очолив Донецьку обласну військово-цивільну адміністрацію, переїхавши на схід саме з Ужгорода, де до цього два роки очолював військову прокуратуру", - йдеться у розслідуванні.
Примітно те, що здебільшого всі покупки були оформлені на родичів дружини керівника АМКУ - батьків, які є пенсіонерами і навіть стару бабусю.
"Теща Кириленка Наталія Матієнко у той же період придбала майнові права на квартиру в комплексі Residents Park на 80 квадратних метрів, заплативши понад 670 тисяч гривень. Ринкова вартість апартаментів на той момент складала близько 6 мільйонів гривень", - зауважують журналісти.
Майно родині вдалося придбати тоді, коли Кириленко очолював Донецьку ОДА і до того, як його призначили на посаду керівника Антимонопольного комітету 2023-го.
"Схеми" взяли коментар у Кириленка, де той заявив, що джерелом статків насправді був "стартовий капітал" сім'ї, який було сформовано ще у 1990-ті. Мовляв, тоді бабусі його нинішньої дружини вдалося дуже вигідно продати частку заводу "Стирол", що у Горлівці. Акції отримала, коли свого часу працювала на заводі.
При цьому журналістам не вдалося знайти офіційні документи, які б підтверджували відповідні операції вищевказаної "бізнес-вумен" 90-х.
Також родичі голови АМКУ не надали жодних підтверджень такій версії походження майна. Стверджують, що це "все лишилось в окупованій росіянами Горлівці".
Журналісти зазначають, що ні в кого з родичів немає бізнесу, а офіційні доходи не покрили вищевказані покупки.
Нагадаємо, керівник НКРЕКП Тарасюк купує речі вартістю 26 мінімалок, носить Bulgari та їздить на Porsche.
- Вас також може зацікавити:
На Запоріжжі посадовці МСЕК "заробили" $1,2 мільйона на довідках для ухилянтів: фото і відео
Вкрав протезний завод і медичну базу: нові подробиці скандалу з топ-корупціонером в ЗСУ
Працівницю ВЛК затримали на Буковині: виписувала інвалідність за 175 тис гривень