"Таку людину мало хто знає": видатний психіатр розкрив природу корупції
Формування "корупційного мислення" у людини починається ще в підлітковому віці, і така особа ніколи не переростає максималістичний, "вуличний" світогляд.
Про це розповів український вчений у галузі психіатрії, медичної психології та психотерапії Олег Чабан в інтерв'ю Олексію Суханову.
Окремо він зазначив, що батьки насправді мало чим можуть повпливати на розвиток дитини, яка вже почала формувати свій світогляд через певну асоціальну модель, яка притаманна деяким субкультурам.
"Ми весь час говоримо "батьки-батьки", але у підлітків інше середовище, система, в якій вони крутяться, і "подвійна мораль", в тому числі. Тобто для батьків, школи, уряду – одна мораль, а там де вони (підлітки) збираються – там зовсім інша. Романтизація криміналу, "ти що, не пацан?", субкультури... От людина, яка проживали це подвійне життя, потім має "подвійну мораль". Таку людину мало хто знає, але вона з'являється там (на посаді)", - розповів фахівець.
Видатний психіатр зазначив, що почуття безкарності та вседозволеності закладається у людини "корупційного мислення" з дитинства, коли вона розуміє, що ніякого відчутного покарання за перші крадіжки для неї не було.
"Вона вважає, що це її реальне життя, де все це можна реалізувати – вкрасти, віджати, обійти… Наше майбутнє ґрунтується на нашому минулому. Все починається з вкраденої гривні у товариша у 5 класі", - підкреслив Олег Чабан.
Раніше економіст Сергій Фурса виступив з різкою критикою корупції в українському сервісі (зокрема у системі МСЕК), назвавши її "дзеркалом країни".