У Німеччині українцям довелося брати участь у книжковому ярмарку разом з росіянами
У Німеччині у знаменитому Франкфуртському книжковому ярмарку цього року бере участь велике російське видавництво "Ексмо".
Про це написав у Facebook український журналіст Вадим Карп’як.
"На Франкфуртський книжковий ярмарок цього року повернувся російський гігант видавничого ринку, колись у нас підсанкційний. Ми, певна річ, обурені. Але гучного скандалу організаторам робити не будемо. Чому? Тому, що організатори вже не перший рік платять за українські стенди. А росіяни за себе платять самі. Ми там в приймах, бо вважаємо, що культурну дипломатію України також можуть фінансувати партнери. А воно так не працює. Це як чекати, що наш посол самовіддано захищатиме інтереси України, але зарплату йому за це платитиме країна перебування", - пояснив журналіст.
Він зазначив, що партнери України просять потерпіти російські видавництва, "хороших росіян", використання терміну "російський авангард" замість "українські художники", бо вони платять за українських учасників за місце на ярмарку, фінансують українську виставку, оплачують квитки, готелі і гонорари на подіях.
"Щоб не терпіти, треба платити за себе самим. Але бюджет "Українського інституту" – флагманської інституції культурної дипломатії – на наступний рік знову зменшили. Зараз він десь в районі 65 мільйонів гривень на все: зарплати, комуналка, оренда приміщення і діяльність. За 65 млн гривень Інститут повинен вижити, підтримати два свої представництва у Франції і Німеччині, посилено нести українську культуру Африці і Глобальному Півдню, де нас мало знають. І піднімати рівень знань про Україну в решті світу. І все за 65 мільйонів гривень на рік. Висновків не буде", - підсумував журналіст.
Журналістка Оксана Хмельовська вважає, що у такій ситуації українським інституціям треба домогтися накладання санкцій на видавництво іноземними країнами.
"Так, це складніше й довше, ніж дописи у фб, але, певне, можливо. Офіційні листи від посольства і міністерств, профільних відомств. Що робити зараз? Звісно, влаштувати видиму акцію протесту. Є приклади прекрасних грузинів упродовж минулих років", - написала вона.